Rodina se těšila, že bude dědit. Místo toho ale jejich bohatá příbuzná darovala 115 milionů korun cizím lidem

Jsou osobnosti, které mají srdce na pravém místě a chtějí pomoci těm v nouzi. Americká žena darovala miliony dolarů.

Stará žena i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Když dojde k úmrtí, bývá rodina zarmoucena a oplakává osobu, která ji právě opustila. Bohužel se ale mnozí snaží ze smrti blízké osoby vylepšit svou stávající finanční situaci, a snadno se tak obohatit. Toto jednání se rozhodně nedá nazvat jako čestné. Susan Guffeyová byla velmi movitá žena a svou poslední vůlí neudělala radost rodinným příslušníkům.

Poslední vůli je nutné respektovat

Přestože si rodina na její peníze brousila zuby, Susan se rozhodla naložit se svými penězi jinak, než si myslela. Podobně jako muž, který celý život spořil proto, aby vše odkázal dobrovolným hasičům, jak DámskýDeník psal, i Susan chtěla raději pomoci lidem v nouzi. Přestože žila po mnoho let v americkém Seattlu, její almou mater je Highland Park High School ve městě Topeka ve státě Kansas. Na tuto školu přispívala ještě za svého života, protože věděla, že tato škola se potýká s naprostým nedostatkem finančních prostředků.

Po smrti ale odkázala škole neuvěřitelných 5 milionů dolarů. „Se svými penězi mohla udělat cokoli, rozhodla se je ale věnovat škole, na které sama kdysi studovala,“ řekl dojatě bývalý ředitel školy Dale Cushinberry pro deník CJOnline. Bylo rozhodnuto, že z peněz nebude postavena žádná památka na Susan, ale poputují přímo na potřeby všech žáků, aby bylo zkvalitněno jejich vzdělání a přísun kvalitních učebních pomůcek. Bývalý ředitel, ale také ostatní zaměstnanci se shodli, že je to učiněný dar z nebes.

Školní vybavení iZdroj fotografie: Piqsels
Darované peníze pomohou s vybavením školy a zkvalitněním výuky.

Vrátila se ke kořenům

Susan si byla velmi dobře vědoma, že peníze v tomto případě rozhodně poputují na správnou věc. Pro web APNews řekl Cushinberry, že po studentech chtějí, aby přečetli alespoň 3 moderní romány. Problémem ovšem je, že školní knihovna není dobře vybavená a bohužel ani tak nízkým počtem nových knih její fond nedisponuje.

Komu byste takový obnos peněz odkázali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články