„Hej dědku!“ Spustila 4letá holčička v obchodě na staršího muže. Jeho odpověď zažehla nerozlučné přátelství

Jejich příběh zachytila její matka na svém profilu na Facebooku. Dojemné přátelství vzniklo úplnou náhodou při nákupu v supermarketu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dennodenně dochází ke střetu generací. Obvykle nejde o příjemná setkání. Každá generace zažila ve svém životě něco odlišného, čemu ty jiné nerozumí nebo se s tím neztotožňují. Můžete se tak setkat například i s nadávkami a velmi nepříjemnými střety. To však není případ náhodného setkání této malé slečny a postaršího muže v obchodě s potravinami.

Narozeninový den

Veřejnost se o tomto příběhu dozvěděla z příspěvku dívčiny matky Tary na Facebooku. Na svém profilu sdílela, jak se zrodilo přátelství její čtyřleté dcery a důchodce. Vše se odehrálo v den dívčiných narozenin. Malá Norah tehdy požádala svou matku o výlet do supermarketu, kde si chtěla vybrat nějaké sladkosti na oslavu svého důležitého dne.

Norah seděla v nákupním vozíku, když spatřila staršího muže. V tu chvíli nedokázala udržet své emoce na uzdě a zvesela vykřikla směrem k jeho osobě: „Hej dědku, dneska mám narozeniny!“ Matka Norah úplně ztuhla v očekávání reakce na nepříliš lichotivé oslovení neznámého muže. Odpověď muže byla však k nezaplacení. Sklonil se k Norah a tiše se zeptal: „Dobrý den, slečno, a kolik je vám let?“

Společná fotografie

Dívčina matka označuje tento moment za ten, kdy mezi nimi přeskočila jiskra, která zažehla celé přátelství. Noví kamarádi si nadále povídali, poté se rozdělili a pokračovali v nákupu. Nakonec se setkali znovu u pokladen. Taře, matce dívky, se zdálo jako dobrý nápad, aby si spolu udělali přátelé symbolickou fotografii. Důchodce tento návrh nadšeně přijal a zapózoval vedle slečny.

Zveřejnil(a) Norah and Mr. Dan dne Neděle 7. dubna 2019

Později Tara zjistila, že se muž jmenuje Dan. A kromě toho se také ukázalo, že je vdovcem, který nedávno přišel o svou manželku. Neváhala a kontaktovala Dana s nabídkou pravidelných setkání. Během pár týdnů se z něj stal úplně nový člověk. Zdálo se, jako by omládnul. Tara k příběhu dodala: „Norah se na pana Dana ptá každý den. Velmi se o něj zajímá. Přemýšlí, jestli je osamělý nebo jestli je mu zima. Chce, aby se měl dobře a cítil se milovaný.“

Jaké máte zkušenosti se střety generací?

Zdroj: LittleThings
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat