„Hej dědku!“ Spustila 4letá holčička v obchodě na staršího muže. Jeho odpověď zažehla nerozlučné přátelství

Jejich příběh zachytila její matka na svém profilu na Facebooku. Dojemné přátelství vzniklo úplnou náhodou při nákupu v supermarketu.

nákup i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dennodenně dochází ke střetu generací. Obvykle nejde o příjemná setkání. Každá generace zažila ve svém životě něco odlišného, čemu ty jiné nerozumí nebo se s tím neztotožňují. Můžete se tak setkat například i s nadávkami a velmi nepříjemnými střety. To však není případ náhodného setkání této malé slečny a postaršího muže v obchodě s potravinami.

Narozeninový den

Veřejnost se o tomto příběhu dozvěděla z příspěvku dívčiny matky Tary na Facebooku. Na svém profilu sdílela, jak se zrodilo přátelství její čtyřleté dcery a důchodce. Vše se odehrálo v den dívčiných narozenin. Malá Norah tehdy požádala svou matku o výlet do supermarketu, kde si chtěla vybrat nějaké sladkosti na oslavu svého důležitého dne.

Norah seděla v nákupním vozíku, když spatřila staršího muže. V tu chvíli nedokázala udržet své emoce na uzdě a zvesela vykřikla směrem k jeho osobě: „Hej dědku, dneska mám narozeniny!“ Matka Norah úplně ztuhla v očekávání reakce na nepříliš lichotivé oslovení neznámého muže. Odpověď muže byla však k nezaplacení. Sklonil se k Norah a tiše se zeptal: „Dobrý den, slečno, a kolik je vám let?“

Společná fotografie

Dívčina matka označuje tento moment za ten, kdy mezi nimi přeskočila jiskra, která zažehla celé přátelství. Noví kamarádi si nadále povídali, poté se rozdělili a pokračovali v nákupu. Nakonec se setkali znovu u pokladen. Taře, matce dívky, se zdálo jako dobrý nápad, aby si spolu udělali přátelé symbolickou fotografii. Důchodce tento návrh nadšeně přijal a zapózoval vedle slečny.

Zveřejnil(a) Norah and Mr. Dan dne Neděle 7. dubna 2019

Později Tara zjistila, že se muž jmenuje Dan. A kromě toho se také ukázalo, že je vdovcem, který nedávno přišel o svou manželku. Neváhala a kontaktovala Dana s nabídkou pravidelných setkání. Během pár týdnů se z něj stal úplně nový člověk. Zdálo se, jako by omládnul. Tara k příběhu dodala: „Norah se na pana Dana ptá každý den. Velmi se o něj zajímá. Přemýšlí, jestli je osamělý nebo jestli je mu zima. Chce, aby se měl dobře a cítil se milovaný.“

Jaké máte zkušenosti se střety generací?

Zdroj: LittleThings
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články