Stařičký dědeček žebral na autobusové zastávce o peníze na jízdenku. Všichni ho přehlíželi, až na jednu ženu

Zoufalý senior se ocitl ve velmi nepříjemné situaci a nevěděl, co má dělat. Problémy mu způsobil vlastní syn, který otce nechal bez prostředků napospas osudu.

i Zdroj fotografie: cs:ŠJů/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Hektické tempo moderní doby neskýtá moc šancí, aby lidé byli méně lhostejní. Prostě není čas se zastavit. Jenže možná je někde v okolí člověk, který ocení trochu vstřícnosti a ohleduplnosti, protože je v nouzi. Třeba jako stařičký dědeček Josef, jenž žebral na jedné z pražských autobusových zastávek o pár drobných na jízdenku. Trvalo několik hodin, než si ho vůbec někdo všiml.

Peníze na byt synovi dát nemohl

Zoufalý senior byl v úzkých, a tak prosil každého, kdo šel kolem. Potřeboval nicotných 12 korun, aby si mohl koupit jízdenku na autobus a vrátit se domů. Lidé ho ale přehlíželi. „Zastavila jsem se u něj a zeptala se, co potřebuje. Když mi řekl, co se mu stalo, objevily se mi v očích slzy,“ napsala nám do redakce DámskéhoDeníku paní Kateřina. Opuštěný jednaosmdesátiletý dědeček jí vylíčil celý svůj smutný příběh.

Babička s dědečkem musí opustit dům, ve kterém strávili celý život. Můžou za to dluhy syna – narkomana

Dlouhé roky už totiž pan Josef žije sám, protože manželka mu zemřela a syn po studiích zůstal žít v Praze. Občas si na otce vzpomněl a zavolal, ale moc se nenavštěvovali. Situace se zhoršila poté, co se syn oženil. Zařizoval si s manželkou nové bydlení a požádal otce o peníze. „Starý důchodce ale žádné úspory neměl. To jeho syna rozčílilo a veškeré kontakty se svým otcem ukončil,“ popisuje paní Kateřina.

Cesta na návštěvu se nečekaně zvrtla

Přestože se starý pán snažil syna kontaktovat, většinou neuspěl. Jaké bylo jeho překvapení, když se z ničeho nic potomek po několika letech zjevil na prahu jeho dveří. „Omluvil se za své chování. Tvrdil otci, že se mu stýská, a řekl mu, že by byl rád, kdyby se přestěhoval k němu a jeho ženě,“ uvedla paní Kateřina. Byt pana Josefa měl v plánu jeho syn pronajímat. Jenže senior s tím nesouhlasil, protože chtěl dožít doma.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Syna to zřejmě nemile zaskočilo. Naléhal na otce, aby se alespoň jel k němu podívat na návštěvu, aby věděl, čeho se vzdává. Pan Josef byl rád, že syna vidí, a chtěl také lépe poznat svoji snachu, takže souhlasil. Jenže netušil, co ho čeká. „Jel společně se synem do Prahy vlakem a cestou pan Josef podřimoval. Když ho vzbudil na konečné průvodčí, syn nikde nebyl,“ vypráví paní Kateřina. Vyjma syna zmizela seniorovi i peněženka a telefon. Zůstal sám v cizím městě bez prostředků a zoufalý.

Co říkáte na to, jak se zachoval syn ke svému otci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články