Pořádně si prohlédněte květiny, které si donesete domů. Žena dostala růži od dcery, uvnitř ji však čekalo nemilé překvapení

Rodinu čekalo pořádné překvapení poté, co se dcera rozhodla potěšit svou matku růží. Uvnitř totiž narazila na skutečně nečekaného návštěvníka.

i Zdroj fotografie: S vědomím Lisa P.
                   

Žena měla mít zanedlouho svátek, a tak se její dcera rozhodla potěšit ji krásným dárkem z lásky. Vydala se své mamince vlastnoručně utrhnout růži na jejich zahradu. Jakmile květinu donesla domů, všichni byli v šoku. Uprostřed květu se ukrýval podivný spící tvor. Toto nikdo z rodiny opravdu nečekal.

Roztomilý dárek od srdce

Když žena obdržela růži krásně syté barvy, byla dojatá. Stejně jako každou jinou matku i ji nejvíce potěší dárky od srdce, vůbec nesejde na tom, kolik stály peněz. Jakmile tedy viděla svou malou dceru, jak vchází do kuchyně s růžičkou v ruce, málem neudržela slzy a hned pospíchala holčičku obejmout. Její dcerka se pyšně usmívala a hned dávala své matce přivonět ke květině.

Uvnitř se skrývalo překvapení

Obdarovaná nachystala vázu s čerstvou vodou a byla připravená si růžičku vystavit uprostřed kuchyňského stolu. Pak se ale zarazila, protože se jí něco nezdálo. Když nakoukla ke květu blíže, strnula. V okvětních lístcích byla stočená malá zelená ještěrka. Dcera se na ni překvapeně podívala, ale pak si obě všimly, že zvíře vypadá klidně a téměř roztomile. Jen si ustlalo v okvětních plátcích této růže.

Šlo o vzácnou návštěvu

Později se ukázalo, že tvor stočený uvnitř květu je spící anolis rudokrký, což je ještěrka, která se ve Spojených státech vyskytuje poměrně často, ačkoliv jinde je vzácná. Žije v lesích, parcích a křovinách, ale může se vyskytovat také v blízkosti rodinných domů na zahradách. Tyto ještěrky dorůstají délky asi 11–20 centimetrů, na nohách mají přísavné plošky pro snadné lezení.

iZdroj fotografie: S vědomím Lisa P.

Jak se do květu růže dostala?

První, co ženu zajímalo, bylo však to, jak se ještěrka mohla dostat až do květu růže na tak tenkém stonku. Ještěrka anolis je výjimečná tím, že má v dospělosti maximální hmotnost pouhých 7 gramů. Je tedy opravdu velmi lehká a mezi okvětní plátky se tak dostala jednoduše. Zástupci druhu anolis jsou ale poměrně teritoriální, takže mírumilovný výraz ještěrky na fotografiích byl pravděpodobně jen dočasnou záležitostí.

Co byste dělali, kdyby vás potkalo toto překvapení?

Zdroj: BoredPanda

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články