Dcera jí tvrdí, že už je na peníze stará a nepotřebuje je. „Měla by konečně dospět,“ říká důchodkyně

Čtenářka Jiřina to s dcerou rozhodně nemá jednoduché. Neustále jí podstrkuje, že by měla všechny své úspory přenechat jí a její rodině, protože už je přece stará a peníze nepotřebuje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento rozhořčený e-mail nám dorazil 7. června 2023 z Prahy. Paní Jiřina Kratochvílová, které je nyní 65 let, se rozhodla podělit s ostatními čtenáři o neshody se svou dcerou Magdalénou. Jak už to často bývá, důvodem hádek jsou peníze. Paní Kratochvílová si totiž rozhodně žije nadprůměr a Magdaléna jí to nepřeje. Tvrdí, že by měla své finanční úspory raději převést na její účet.

Udržuje se v kondici

Podle paní Kratochvílové kvalitní život určitě nekončí odchodem do důchodu. Žije v centru hlavního města a využívá všech výhod, které jí z toho kynou. Chodí ke kadeřnici, na kosmetiku, nosí značkové oblečení a často cestuje za teplem. To vše si může dovolit díky tomu, že s nyní už zesnulým manželem úspěšně podnikali. Teď paní Jiřina pronajímá několik bytů v Praze, což jí výrazně zvyšuje měsíční příjmy.

Dcera to nechápe

Jenomže Magdaléna pro svou matku nemá příliš pochopení. Ačkoli od ní dostala jeden z bytů a také auto, často jí předhazuje, že by jí měla dávat více peněz. Podle paní Kratochvílové by měla už konečně dospět a pochopit, že i lidé v důchodu mají právo si užívat, zejména když jejich finance pocházejí z předchozích let tvrdé práce a úsilí.

Hádky na denním pořádku

Kdykoli se matka své dceři jen okrajově zmíní o tom, že si koupila něco nového na sebe nebo poletí na dovolenou, hned to má na talíři. Nedávno ji napadlo, že zřejmě prokoukla její plán. Má nepříjemnou předtuchu, že dcera se vlastně těší, až její matka zemře a ona si bude moct užívat velkého dědictví. Nebo že by ji přinejmenším nejraději viděla v domově důchodců.

Nenachází kompromis

Nejhorší na tom celém je, že Magdaléna své matce omezuje styk s vnoučaty, která paní Jiřina nadevše miluje. Vše nenápadně podmiňuje tím, aby jí na účet převedla nějaké peníze, k čemu je přece starý člověk potřebuje? Paní Kratochvílová se dlouho snažila dceři vyhovět, aby nedošlo k hádkám, ale už opravdu neví, jak dál.

Co byste dělali na místě paní Kratochvílové?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články