Darovala svému příteli ledvinu, aby mohl normálně žít. On jí „poděkoval“ tím nejnechutnějším způsobem, který existuje

Zřejmě nic není větším důkazem lidskosti než darování orgánu lidem, kteří jej potřebují. Obzvlášť, když jde o blízkého člověka. Někdy to ale může zanechat i hořkou pachuť.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Poskytnout pomocnou ruku partnerovi v obrovských nesnázích se rozhodla třicetiletá Colleen Leová. A šlo o velmi neobyčejný akt lidskosti. Její přítel totiž od 17 let musel docházet na dialýzu. Jeho ledviny fungovaly pouze na 5 procent. Žena mu chtěla pomoci zmírnit jeho utrpení. Rozhodla se, že se nechá otestovat, zda by nebyla vhodným dárcem orgánu. „Nechala jsme se otestovat. Nechtěla jsme přihlížet tomu, jak umírá. Při čekání na výsledek jsem byla velmi nervózní,“ vypráví Colleen.

Muž se přiznal k nevěře

Když žena viděla, jak partnerovi nemocné ledviny ztrpčují život, udělala by pro něj cokoli. On sám Colleen nikdy o pomoc nežádal a ani nijak netlačil, aby se nechala otestovat. Ukázalo se, že její ledviny jsou vhodné. Následovala operace, při které levou ledvinu ženy lékaři transplantovali jejímu příteli. Oba se postupně vyléčili. Přesto jejich příběh nemá šťastný konec.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Muž dostal díky své přítelkyni šanci na normální život. Pak se ale všechno zvrtlo. Sedm měsíců po transplantaci se přiznal, že Colleen podvedl. Nerozuměla tomu. Přestože se cítila hrozně a jejich vztah utrpěl velkou trhlinu, rozhodla se, že mu odpustí. Možná už tehdy tak trochu tušila, že to není nejlepší cesta, ale když někoho milujete, děláte kompromisy téměř za každou cenu.

Po roce od transplantace se ozval

Předtucha se naplnila. Tři měsíce poté, co se muž přiznal k nevěře a Colleen mu odpustila, se s ní přesto rozešel. Nic na tom nezměnil fakt, že mu darovala svou ledvinu. Pohádali se. Dokonce jí řekl, že to udělala jenom proto, aby před ostatními vypadala dobře. Dodal, že pokud jsou si souzeni, znovu se sejdou. Namísto nějaké naděje a vstřícnosti si však Colleen zablokoval na sociálních sítích. Pro ženu to bylo bolestivé prozření.

@colleeeniie Reply to @gina.phamm Who’s interested in part 3? 😅 #fyp #foryoupage #lovestory #relationship #kidneydonor ♬ I am at ur moms house – Elizabeth Chetwynd

Když se její bývalý přítel, který ji v podstatě vymazal ze svého života, pokusil po nějaké době o blízký kontakt, nenechala si to líbit. Paradoxně to bylo v době, kdy měli roční výročí transplantace ledviny. Colleen se ale zdálo, že ji oslovil, protože měl pocit viny. Nechtěla mu znovu naletět. Přesto nelituje, že nevěrníkovi zachránila život.

Rozhodla se odpustit a zapomenout

Svůj příběh zveřejnila na TikToku, kde ho během krátké doby zhlédlo 11 milionů lidí. Byla překvapená, že se stal virálním. Nečekala jsem tolik srdečných zpráv a tolik lásky a podpory, které se mi dostává od cizích lidí z celého světa. Zpočátku to bylo trochu zdrcující, ale věděla jsem, že vnesením světla do traumatického zážitku dávám lidem naději,“ uvedla Colleen. Rozhodla se příteli odpustit a zapomenout.

Co říkáte na to, že se muž rozešel se ženou, která mu zachránila život?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám