Jako vánoční dárek koupila pro svou rodinu testy DNA. I přes velkou hádku ji nakonec stmelily

Pohodová sváteční atmosféra se ve vteřině rozplynula, jakmile všichni rozbalili svérázný dárek. Mohl by totiž způsobit, že na světlo světa vyjde dlouho bedlivě střežené tajemství.

dárek i Zdroj fotografie: iStock
                   

Spousta lidí si láme hlavu, čím mohou obdarovat své blízké. Výběr dárku, který by měl opravdu potěšit, není vůbec snadnou záležitostí. Originálně se s takovým úkolem vyrovnala jedna dívka. Pro každého člena rodiny pořídila pod stromeček svérázný dárek. Ale očekávané nadšení se nedostavilo. Naopak. Na Štědrý den byla od té chvíle v domácnosti nervózní atmosféra. Dívka nechápala, co se děje.

Po rozbalení dárku nastalo dusno

Dárkem, který málem zničil Vánoce, byla totiž sada na test DNA. Dívka ho koupila pro svou maminku, tatínka, bratra a dvě sestry, se kterými se o svátcích vždy scházejí. Jakmile ale všichni dárek rozbalili, nastalo velké dusno. „Najednou začala moje máma vyšilovat. Řekla nám, že nechce, abychom si test udělali, protože obsahuje nebezpečné chemické látky,“ vypráví dívka.

Matku, která byla dárkem zjevně velmi rozrušená, dcera opravila, že testy ověřující příbuzenské vztahy žádné chemikálie neobsahují. Vánoční pohoda se najednou rozplynula. Podezřele na všechny zapůsobilo, když matka navrhla, aby si test udělalo jen jedno z dětí, protože stejně dopadnou všechny stejně. Argumentovala, že jsou drahé, takže je hloupost takhle plýtvat penězi.

Rodiče se kvůli dárku pohádali

U rodiny matčin nápad ale neuspěl. Test DNA si chtěli udělat všichni. Celá rodina se začala hádat. Poprvé děti zažily, jak jejich rodiče odešli do jiného pokoje a tam na sebe hlasitě křičeli. Tohle svým dárkem dívka rozhodně nechtěla rozpoutat. Jenže už nebylo cesty zpět. Nikdo nevěděl, proč dárek matku tolik rozrušil. Ale sourozenci začali mít podezření.

Smutná seniorka o Vánocích iZdroj fotografie: Depositphotos

Hlavou se jim honilo, že někdo může být adoptovaný nebo mít jiného otce. „Nevěděli jsme, zda na testy půjdeme. Bez ohledu na to, jak by dopadly, se budeme mít stále rádi a naši rodiče budou našimi rodiči, ať se děje cokoli, a to se nezmění,“ řekla dívka. Nakonec byla touha znát pravdu silnější.

Sestry otec zemřel po jejím narození

Testy DNA ukázaly, že jedna z dívčiných sester má jiného otce. Zemřel krátce po jejím narození. „Pro maminku to bylo tehdy velmi těžké, ale náš otec ji podporoval a nakonec se do sebe zamilovali,“ dodala dívka. Nevlastní dceru muž vychovával, jako kdyby byla jeho. Nikoho by ani na vteřinu nenapadlo, že ve skutečnosti je to jinak. Zvláštní vánoční dárek nakonec rodinu ještě víc stmelil.

Co si myslíte o dárku v podobě testu DNA?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články