Dalibor Janda se pochlubil svou obří úrodou ze zahrádky. Kromě gigantických okurek vypěstoval i melouny

Trojnásobný Zlatý slavík, jehož hvězda nejvíc zářila v osmdesátých letech, fanouškům překvapivě odkryl část svého soukromí. Je totiž pyšný na svoji zahradu a úrodu.

Zpěvák Dalibor Janda i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zpěvák Dalibor Janda (70) má kromě muziky ještě jedno velké hobby. Je totiž vášnivým zahrádkářem. Pěstuje si vlastní ovoce i zeleninu a při vylepšování svého zeleného království si skvěle odpočine. „Miluju relax na zahradě. Buduju arboretum, mám tam jezírka i kameny, bez toho by nebyla zahrada zahradou,“ cituje hudebníka Český rozhlas. V době sklizně se fanouškům rád pochlubí svou úrodou. Například okurek, rajčat nebo melounů.

Melouny jsou nádherné, papriky nejdou

Nadšený pěstitel v letošní sezóně už sklízí úspěchy svého snažení, což zdokumentoval ve videu, které zveřejnil na svém facebookovém profilu. „Doufám, že si užíváte léto. Někdo u moře a já na zahrádce. Pořád něco pěstuju, pořád něco vymýšlím. Takže, jak vidíte, rajčata už dozrávají, okurky, nebo jak se říká na Moravě okurek, ty už taky jedou,“ ukazoval zpěvák bohatou úrodu a v ruce celou dobu třímal gigantickou okurku.

Jedinou plodinou, která mu letos dělá vrásky na čele, jsou papriky. „Papriky letos nejdou, ale ukážu vám melouny. Támhle je jeden, támhle další melounek, jsou nádherné,“ radoval se Janda a obcházel záhon ze všech stran, aby fanouškům ukázal opravdu všechny sladké plody tykvovité rostliny, jež se mu urodily. Došel až ke květináčům s bylinkami, které nevypadají moc svěže, ale je to proto, že už je zpěvák ostříhal a znovu začínají pomalu rašit.

Okurky mají větší ohlas než písničky

Zapálený zahrádkář vsadil i na ne zcela běžné rostliny. Na zahradě mu roste třeba artyčok. „Zasadil jsem také papáju, tak uvidím. S tou se vám pochlubím, až ji budu sklízet. Doufám, že i papája bude,“ věří ve své pěstitelské umění zpěvák. Reakce fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat a s ohledem na velkou okurku, kterou zpěvák držel celou dobu v ruce, došlo i na vtípky. „Jaký pán, takový okurek,“ napsal jeden. „Ohledně té okurky jsem sem chtěla napsat něco, co by se nehodilo. Máte to ale moc pěkné,“ přidala se další fanynka.

😁🤣👌

Zveřejnil(a) Dalibor Janda dne Čtvrtek 20. července 2023

Trojnásobný Zlatý slavík a interpret legendárních hitů, jako je Žít jako kaskadér, Kde jsi, Hráli jsme kličkovanou nebo Hurikán, v nadsázce přiznává, že jeho výpěstky mívají na sociálních sítích větší ohlas než jeho písničky. Třeba vloni jsem vypěstoval melouny. Žlutý nebyly nic moc, ale ty červený, ty byly výborný, sladký. A fotky mých okurek? Ty mají na Instagramu a YouTube víc zhlédnutí než moje hity,“ svěřil se serveru hrdý zahrádkář.

Co říkáte na zahradnické umění Dalibora Jandy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články