Až 100 kg brambor na ploše 1 metr čtvereční: Toho lze dosáhnout pomocí jednoduchého triku

Brambory jsou zázračnou zeleninou, která je prospěšná pro naše zdraví a zároveň si bez nich nedokážeme představit vaření. Pěstovat je můžete i doma a nepotřebujete na to žádný obrovský prostor.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Brambory jsou zelenina, jejichž konzumace přináší mnoho prospěšného pro organismus. Mnoho lidí neví, že brambory obsahují několik druhů vitamínů a minerálů, které pomáhají předcházet různým onemocněním. Tato zelenina obsahuje vysoký obsah vitamínu C, draslíku, hořčíku a vlákniny. Jeden kousek pečených brambor obsahuje 21 % denní dávky vitamínu B6, které hraje důležitou roli ve zdravém fungování cévního a nervového systému a přirozeně zvyšuje výkon sportovců. Flavonoidy obsažené v bramborách posilují dýchací systém a také pomáhají předcházet rakovině.

iZdroj fotografie: Pixabay
Vypěstovat brambory může zvládnout i začátečník

Jak můžete pěstovat 100 kg brambor na ploše jednoho metru čtverečního?

Toto řešení doporučujeme lidem, kteří chtějí produkovat velké množství brambor, ale nemají příliš prostoru. Představa o americkém pěstování brambor představuje růst kolmo do výšky, což vyžaduje trochu práce, dovedností a dřeva.

iZdroj fotografie: Pixabay
I na malé ploše lze vypěstovat velké množství brambor

Co budete potřebovat?

Pochopitelně potřebujete brambory na setí, 24 lamel (1 m dlouhé a 20 cm široké), 4 tenčí dřevěné sloupky (vysoké 1,2 m) a šrouby nebo hřebíky pro spojení materiálu dohromady. Sešroubujte lamely a sloupky tak, abyste dostaly čtvercovou konstrukci a umístěte ji na požadované místo, kde chcete brambory pěstovat. Poté tam vložte zeminu vhodnou pro pěstování brambor.

Zasaďte jednu vrstvu brambor. Mezi bramborami by měla být vzdálenost asi 10 cm. Přišroubujte k rámu řadu lamel a znovu na něj položte zeminu, přidejte další část brambor. Takto postupujte postupně od zdola nahoru, vždy po jedné lamele. Tímto způsobem byste měli dostat konstrukci se šesti patry, přičemž v každé z nich bude jedna řada brambor.

iZdroj fotografie: PixabaY
Na pouhém metru vznikne velká úroda

Jak sbírat brambory

Sbírání brambor se provádí postupně, nejprve opatrně sejmeme lamely ze spodní části a tím se posuneme nahoru tolikrát, kolik brambor potřebujeme. Díky myšlence amerického zahradníka můžeme na ploše 0,4 metru čtverečního vyprodukovat až 45 kg brambor. Na základě těchto údajů lze na ploše jednoho metru čtverečního vyprodukovat až 100 kg brambor za jedinou sezónu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články