Dagmar Havlová promluvila o velké životní změně: „Tuto kapitolu uzavírám. Chtěla bych taky trošku žít,“ uvedla jako důvod

Dagmar Havlová u příležitosti filmového festivalu oznámila své plány do budoucna. Mnohým ukápne slzička.

Dagmar Havlová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Bývalá první dáma Dagmar Havlová rozhodně patří do skupiny známých osobností, které však nevystupují z řady ničím kontroverzním, a tak na sebe nestrhávají zbytečnou pozornost. Herečku mohli diváci spatřit na filmovém plátně poprvé ve snímku Holky z porcelánu. Seznam filmů, v nichž se objevila, následně nebere konce. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech však oznámila velkou novinku.

Ve Varech na tři dny

Jako ostatní osobnosti českého showbyznysu navštěvuje Dagmar Havlová Vary každý rok. Jde o takovou pravidelnou návštěvu. Letos tam nepobyla nijak dlouho. Do lázeňského města přijela již s tím, že zde stráví maximálně tři dny. Zpátky do Prahy ji táhlo další natáčení. Zdá se, že filmový štáb nedělá ve své práci pauzu ani tehdy, když probíhá na západě republiky oslava jejich umění.

Herečku zaujal na programu tamních kin snímek Jáchyma Topola. Jeho rodinu totiž dobře zná. Bývalá první dáma nezapomněla ani na aktivity, které vykonávala v souvislosti s funkčním obdobím svého zesnulého manžela Václava Havla. Tíhla totiž k nadačnímu zaměření. Na něm spolupracovala s již zmíněným bývalým prezidentem postkomunistického období.

Nadační aktivity

V souvislosti s nadačními aktivitami se účastnila během festivalu několika akcí nadačních sponzorů. Veřejnosti je známý její přístup například k udržitelné módě. Své nadaci i ostatním přispívá tak, že se účastní bazárků s oblečením, kam některé své kousky věnuje. Vytěžené peníze následně putují na financování domovů pro seniory, preventivní vyšetření rizikových lidských orgánů a další.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dagmar Havlová (@dagmarhavlova_official)

Celou garderobu měla Dagmar Havlová s sebou. Prohlásila o sobě, že není štíhlá. To však nebylo jediné prohlášení. Také oznámila, že hodlá ukončit svou filmovou kariéru, přestože teď natáčí další snímek. „Jinak ale tuto kapitolu uzavírám. Už bych chtěla trošku žít. Je to jeden z posledních filmů, který natáčím,“ nechala se slyšet. Do budoucna vezme roli pouze ve filmu, který ji opravdu zaujme svým scénářem.

Co říkáte na rozhodnutí herečky?

Zdroj: Život
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články