Bezdomovec přišel do restaurace s 5 Kč a prosil o jídlo. 16letý číšník se ale rozhodl pro mnohem hezčí gesto

Obdivuhodné gesto mladého číšníka, který se k bezdomovci zachoval opravdu skvěle, bylo po zásluze odměněno.

bezdomovec i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho bezdomovců nenese žádnou vinu na tom, že skončilo bez domova. Zničila je těžká životní situace, ztráta rodiny či peněz, a nezbývalo jim tak nic jiného než opustit své bydlení a usídlit se na ulici. Pokud se chovají slušně, neopíjejí se na veřejnosti a neobtěžují okolí, zaslouží si respekt a soucit. Přesně to poskytl mladík bezdomovci, který přišel do restaurace s prosbou o jídlo.

Bezdomovec přišel do restaurace jen s 5 Kč

Šestnáctiletý mladík se rozhodl, že je načase se trochu osamostatnit, a tak se ucházel o místo ve fast food restauraci. Byl přijat do známého podniku Burger King, kde obsluhoval zákazníky. Když uviděl ve dveřích špinavého bezdomovce, nezachoval se, jak by to udělala většina, a to tak, že by jej okamžitě vyhodila. Naopak počkal, až k němu muž dojde, aby ho vyslechl.

Bezdomovec řekl mladíkovi, že má u sebe jen 5 korun, a zeptal se, zda mají v jídelníčku něco, co by si za tuto částku mohl koupit k jídlu. Chlapec se na muže soucitně podíval a, jak píše i web Stuff, se jej zeptal, na co byl měl z menu chuť, kdyby nezáleželo na penězích. Bezdomovec mu odpověděl, že na cokoli, co by zahnalo jeho obrovský hlad. Mladík se poté zachoval úžasně. Donesl totiž muži jedno z největších menu a účet za něj zaplatil z vlastní karty.

Mladíkovo gesto bylo odměněno

Když to doma vypověděl své matce, rozhodla se podělit o krásné gesto svého syna na sociálních sítích. Jeho příběh byl zveřejněn na Facebooku, kde má tisíce lajků, sdílení i komentářů, ve kterých mnoho internetových uživatelů obdivuje jeho čin. „Jsem tak hrdá na to, že jsem jeho máma, a mohu se poplácat po zádech s vědomím, že jsem sehrála roli ve výchově tohoto mladého muže s velkým srdcem,“ napsala mladíkova matka k příspěvku.

”Proud mom moment! Matthew worked this evening and a homeless gentlemen walked in the restaurant with .50 cents and…

Zveřejnil(a) Good Living Guide dne Neděle 3. ledna 2021

Svědkem chlapcova úžasného gesta byla žena, která se rozhodla jej odměnit spropitným ve výši 2500 Kč. Velmi si totiž vážila toho, co pro bezdomovce udělal. Poukázal na to, že i osoby žijící na ulici jsou lidé, kteří si zaslouží i tu nejmenší pomoc. A často jsou čestnější než ti, kteří žijí v blahobytu. Důkazem toho je i bezdomovec, který i přes svůj finanční nedostatek vrátil nalezenou peněženku a jehož příběh jsme na DámskémDeníku již popisovali.

Co říkáte na mladíkovo gesto?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články