Bezdomovec u sebe měl jen 13 Kč, přesto vrátil peněženku, kterou našel na ulici. Díky tomu se mu otočil život vzhůru nohama

Říká se, že jeden dobrý skutek vykřeše další. To by mohl potvrdit i bezdomovec, který na ulici našel peněženku a namísto toho, aby si její obsah ponechal, rozhodl se ji vrátit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S bezdomovci se lze setkat v každém větším i menším městě. Někteří se pro život na ulici rozhodli dobrovolně, jiní tam skončili souhrou nepříznivých životních okolností a nešťastných náhod. I přes jejich často nepříjemný zevnějšek to však neznamená, že se v nich neskrývá nic dobrého. O svém charakteru podle webu NextShark všechny přesvědčil i muž, který se rozhodl nalezenou peněženku poctivě vrátit jejímu majiteli i s celým obsahem.

Činy jsou výmluvnější, než slova

Ve většině případů není důležité, co lidé říkají, ale jak jednají. A že se nevyplatí soudit knihu podle obalu se na vlastní kůži ujistil i majitel ztracené peněženky, která se mu jako zázrakem vrátila. Přinesl mu ji totiž bezdomovec, který sám neměl v kapse více, než pár korun. Díky jeho rozhodnutí se však ze dne na den jeho život obrátil vzhůru nohama.

Výskyt bezdomovců ve městě

Celý příběh se odehrál ve velkém městě, kde se podle odhadu může vyskytovat několik desítek až stovek lidí bez domova. Ti nachází útočiště v rozpadlých budovách nebo stanicích metra, podobně jako bezdomovec, o němž jsme již dříve na DámskémDeníku psali. Když kolem něj procházel cizí muž, všiml si, že mu z kapsy vypadla peněženka, aniž by to její majitel zaznamenal.

peněženka iZdroj fotografie: Depositphotos
Bezdomovec, který peněženku nalezl, ji vrátil i s celým jejím obsahem. A že tam bylo opravdu hodně peněz

Ihned se snažil neznámého muže dostihnout

Bezdomovec se několikrát snažil na cizince zavolat, ten jej však přes okolní ruch neměl šanci zaslechnout. Nakonec došel až k nástupišti metra, do něhož nastoupil a odjel. Bezradný nálezce peněženku otevřel a objevil v ní peníze o hodnotě přibližně 14 000 Kč. Sám měl přitom kapsy téměř prázdné a jeho největším bohatstvím bylo posledních 13 Kč.

Dobrý skutek po zásluze odměněn

Nálezce zašel na policejní stanici a tam peněženku odevzdal. Ti podle webu Nairaland kontaktovali jejího majitele, který si pro ni co nejdříve přijel. Když zjistil, že je nálezcem bezdomovec, rozhodl se mu namísto finanční odměny nabídnout práci ve firmě i s možností bydlení. Kéžby takových šťastných konců bylo víc. Dobrých skutků je přitom stále plno, jak potvrzuje i naše čtenářka Jiřina S. z Pelhřimova: „Snažím se pomáhat, kde je třeba. Někdy je to náročné, ale ti, co to nejvíc potřebují, to nejvíc ocení a vždycky to stojí za to.“

Jak byste se jako majitel peněženky zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články