Cirkusový akrobat jako zázrakem přežil pád ze 7 metrů. Nehodě přihlížely i rodiny s dětmi v hledišti

Ve španělském cirkuse se nedávno stala děsivá nehoda. Akrobat, který na videu padá ze 7 metrové výšky z kovové konstrukce, přežil celý incident jen zázrakem.

Cirkusoví artisté i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ve Španělsku jsou návštěvy cirkusů velmi oblíbenou víkendovou kratochvílí nejen pro rodiny s dětmi. Během jednoho z představení ve španělském Madridu se ale diváci stali svědky hororové události. Během jednoho z čísel totiž z vysoké kovové konstrukce spadl profesionální akrobat. Lidem ztuhla krev v žilách, ale vystupující jako zázrakem celý incident přežil.

Vystupoval už 5 let

David Castañeira je ve Španělsku známým cirkusovým akrobatem a na vystoupeních byl velikým lákadlem pro všechny diváky. Umí nespočet různých akrobatických triků a jednotlivé cirkusy soupeří o to, u koho bude vystupovat. Tento den pro něj nebyl ničím výjimečným, jelikož podobných exhibic má do měsíce až 20, takže za 5 let své kariéry už má na kontě mnoho úspěšných večerů.

cirkus v noci iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro bezpečí dělali maximum

Nutno také podotknout, že pro bezpečnost diváků i akrobatů dělali cirkusoví technici vše. V představení La rueda de la muerte zajišťovali množství složitých kovových konstrukcí, které vždy profesionálně zkontrolovali a otestovali jejich stabilitu. Problém proto nebyl ani v otočném zařízení, po kterém se David spolu s dalším artistou procházel.

Jednoduše uklouznul

Za Davidovou hrozivou nehodou proto stála obyčejná náhoda. Na velkém otočném kole mu nejspíše podklouzla obuv, načež se zřítil z výšky asi 7 metrů na plochu cirkusového šapitó. Na místo se okamžitě seběhl personál cirkusu, jelikož jim ihned proběhlo hlavou, že tohle muselo dopadnout fatálně. David navíc ležel na zemi a vůbec se nehýbal.

Stal se zázrak

Jeho kolegové ihned zavolali sanitku, jelikož se báli o jeho život. David ale děsivě vypadající nehodu jako zázrakem přežil, a dokonce z nemocnice poslal svým fanouškům vzkaz. Sdělil jim, že si odnesl pouze pár stehů a několik modřin. Nyní se bude pár týdnů zotavovat a poté se těší zpět na plochu cirkusového šapitó za svými fanoušky.

Jaký máte postoj k návštěvám cirkusů?

Zdroj: LaVanguardia
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články