Chůva zachránila miminko před jistou smrtí. Vše zachytily kamery, kterými rodiče kontrolovali své dítě

V dnešní době může být opravdu těžké najít chůvu, která bude dávat přednost potřebám dítěte před vlastními. Naštěstí si tito rodiče vybrali přesně takovou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Svěřit své dítě do péče někoho jiného je pro rodiče často velmi těžké. V mnoha případech se tomu ale většina lidí stejně nevyhne. Ať už jde o volný večer, nebo pravidelné hlídání kvůli práci či jiným povinnostem, je zapotřebí dbát na to, aby vaše dítě bylo s chůvou v bezpečí. Rodiče miminka na Filipínách měli při výběru vhodné opatrovatelky své ratolesti opravdu výborný odhad, což jejich dítěti pravděpodobně zachránilo život.

Chůva neváhala ani chvilinku

Kamera, kterou do pokoje nechali nainstalovat rodiče dítěte, měla kontrolovat, jestli je o jejich ratolest správně postaráno. Vše se jevilo jako v naprostém pořádku – chůva se pohybovala po pokoji, zatímco miminko spokojeně podřimovalo v postýlce. Když chůva přešla k oknu, nikdo nemohl očekávat, jak rychle věci naberou spád. Opatrovnice se ohlédla po dveřích, jako by ji někdo zavolal, a poté jimi prošla. Za několik sekund se však se zjevným strachem vrátila k postýlce a ve spěchu dítě vzala do náruče a utekla s ním z pokoje. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Ze záznamu se to mohlo jevit všelijak a rodiče si na krátkou chvíli jistě dělali starosti. Po pár sekundách se stěna domu do pokoje zřítila a zanechala za sebou pohromu. Celý pokoj byl zdevastován a postýlka, kde ještě před chvílí spokojeně podřimovalo dítě, byla zasypána těžkými kusy suti. To, jak se chůva zachovala, tak s největší pravděpodobností zachránilo miminku život a rodiče si za její výběr mohou opravdu pogratulovat. 

V dnešním světě je už poměrně časté, že se hlídání dětí zvrhne. Bohužel se čím dál častěji jedná o zneužívání či pokusy o únos. To jistě rodičům přidělává na čele vrásky, když si mají vybrat tu pravou osobu. Ani práce opatrovatelky však často nemusí být klidná. A nejenže se chůvy často musí vypořádat s náruživou povahou, ale může se stát (jako ve výše zmíněném případě), že na chůvě bude záviset život. 

Podle čeho byste tu pravou chůvu pro své děti vybírali vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články