86letá žena žila ve zchátralé chatě jako totální chudák, aniž by věděla, že má miliony korun na účtu

Ze dne na den se chudá stařenka stala multimilionářkou, ale jen nakrátko. S penězi, které zdědila po svém manželovi, jehož desítky let neviděla, udělala něco nečekaného.

Vystresovaná stařenka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na dědictví se spousta pozůstalých jenom třese. Šestaosmdesátiletá seniorka Marija Zlaticová, která žila ve velmi skromných podmínkách v hliněné chatrči v horách ve východním Srbsku, však ani netušila, že se stala ze dne na den milionářkou. Získala totiž pořádný balík peněz po manželovi, kterého roky neviděla. S nově nabytým jměním chudá stařenka nakonec udělala něco velmi překvapivého.

Pohádkové jmění rozdala sousedům

Seniorka, která žila jako poustevnice jen se svými psy, neměla zdání, že by vůbec kdy mohla něco dědit. Natož pak po manželovi Momcilovi, se kterým se naposledy viděla v roce 1958. Usídlil se totiž na druhém konci světa a poté, co se podruhé oženil, na sebe ztratili kontakt. Vrtkavá štěstěna se ale na stařenku usmála a doslova přes noc obrovsky zbohatla, když zdědila úctyhodné jmění svého chotě.

Dědictví po osamělém muži: Tajemství, které dojalo již miliony lidí po celém světě

Díky dědictví by se mohla okamžitě přestěhovat z extrémně nuzných podmínek do luxusní vily. Podle serveru DailyMail spadlo seniorce do klína přes 703 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 16,6 milionu korun. Pohádkové jmění si ale skromná stařenka nenechala. Rozdala peníze místním obyvatelům v naději, že bude mít někoho, kdo jí pomůže s každodenními věcmi, na které už sama nestačí.

Chudá stařenka si vystačí jen s důchodem

Navzdory tomu, že žije v rozpadající se chatrči, peníze stařenka prý nepotřebuje. Bohatě si vystačí s tím, když má na vodu, jídlo a dřevo na topení. „Tam, kam se brzy chystám, nebudu potřebovat peníze. Všechno jsem dala zdejším lidem. Oni to potřebují víc než já. Já si vystačím se svým důchodem,“ svěřila se Zlaticová televizi BBC s tím, že její penze činí v přepočtu necelých 1700 korun.

Seniorka rovněž vysvětlila, že se ze Srbska s manželem Momcilem přestěhovali do Guildfordu v západní Austrálii v roce 1956. On pracoval jako tesař v továrně a ona byla v domácnosti. Po roce a půl se sama vrátila do rodné země, aby se postarala o nemocnou matku. Po její smrti do Austrálie už nejela. S manželem si dopisovali, ale pak na sebe ztratili kontakt. Až pět let poté, co zemřel, se seniorka od právníků dozvěděla, že vlastnil pozemky a několik dobytčích farem.

Co říkáte na příběh chudé seniorky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články