Chystal se osprchovat, když uviděl v odtoku něco, co ho přimělo utéct. Dejte si pozor na nevítané návštěvníky

V odtoku sprchového koutu je obvykle možné nalézt především různé nečistoty. Některé věci v něm však mohou být opravdu nemilým překvapením pro nájemníky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Muž si chtěl dát sprchu stejně, jako to dělal každý večer. Tentokrát mu však klidná půlhodinka v horké vodě nebyla přána. Když vlezl do sprchového koutu, uviděl tam v odtokovém kanálku hlavu hada. Muž se nejprve vyděsil. Naštěstí se brzy vzpamatoval a zavolal specialisty. Tento příběh se naštěstí stal daleko od nás – v Thajsku. To však neznamená, že je ojedinělý.

Stává se to často

Velmi často se stává, že hadi vylézají z kanalizací. Možná si říkáte, že to se v našich končinách stát opravdu nemůže. Není to sice tak časté a obvyklé jako v jiných částech světa, stát se to však může i tady. Nebylo by to ostatně poprvé, co by někdo doma objevil nezvaného návštěvníka z cizích krajů. Obdobný případ se stal v Olomouci, kde hasiči odchytávali v koupelně cizokrajného hada. Bohužel se jim nepodařilo sehnat majitele, proto museli zvíře převést do zoologické zahrady.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tehdy šlo o korálovku. Ta sice na první pohled může vypadat hrozivě, obzvlášť pokud se vám objeví v koupelně, nebezpečná však není. V teráriích chovatelů se tento had objevuje často právě proto, že není člověku nebezpečný, a přitom má atraktivní zabarvení. Navíc péče o něj není vůbec složitá. Korálovka má však příbuzné s podobným zbarvením a ti už nebezpeční jsou. Není úplně jednoduché je rozeznat, obzvlášť v případě, že se v hadech úplně nevyznáte.

Jak je rozeznat

Oba hadi pochází ze Spojených států amerických. Oba mají podobné zbarvení. Korálovky lidem neubližují, zatímco korálovci mohou uštknout a usmrtit. Zatímco korálovka má pruhy v pořadí černý, červený, černý a žlutý, korálovec má černý, žlutý, červený, žlutý. V rychlosti je však těžké uvědomit si, který had je který. Vždy je tedy důležité zachovat klidnou mysl, ideálně uzavřít hada do jedné místnosti, aby nemohl utéct a zavolat policii nebo hasiče. Ti už si s hadem poradí v každém případě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud půjde o užovku nebo zmiji, bude po odchytu vypuštěna do přírody. V případě, že půjde o neznámého hada, musí k němu odborníci přistupovat jako k jedovatému. Po domluvě se zoology se pak dohodnou na dalším postupu. Pochopitelně se nejprve budou snažit nalézt v okolí majitele. Budou tedy zjišťovat, zda je někde v blízkosti chovatel hadů. Když se nesežene, zvíře odvezou do zoologické zahrady nebo podobného zařízení, kde o něj bude odborně postaráno.

Jak byste reagovali na hada v koupelně?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti