Malý chlapec v nepozorovanou chvíli odešel ze zahrady a ztratil se v ulicích. Naštěstí si ho všimla kolemjdoucí rodina

Ztracenému batoleti, které zoufale plakalo, hrozilo na frekventované ulici velké nebezpečí. Je lepší nedomýšlet, co by se stalo, kdyby se o něj náhodní zachránci nepostarali.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodiče malých dětí musí být neustále v maximální pohotovosti. Stačí totiž jen chvilka nepozornosti třeba i při obyčejném každodenním skotačení doma na zahradě a zvídavý potomek se může ocitnout ve velmi nebezpečné situaci. Podobně jako tříletý chlapeček, který pobíhal po velmi frekventované ulici, kde ho mohla srazit projíždějící auta. Byl zoufalý a plakal. O tom, že se mu podařilo vyklouznout z domova, zpočátku zřejmě ani nevěděli.

Plačící batole se toulalo po rušné ulici

K podivnému incidentu došlo 14. dubna v jihopolském městě Żory, které je zhruba dvacet kilometrů vzdálené od hranic s Českem. Zmatený a plačící tříletý chlapec se potuloval po rušné Wodzisławské ulici, kde jezdí jedno auto za druhým. Podle webu TuZory si naštěstí opuštěného dítěte všimla rodina, která projížděla kolem, a jeho osud jí nebyl lhostejný.

Malé batole stojí u brány

Pošťák hrdina: David zachránil batole, které se toulalo po ulici. Nebýt jeho všímavosti, naplnil by se nejhorší scénář

Zastavili svůj automobil, postarali se o ztraceného chlapečka a zavolali na policii. „Dopravní policisté, kteří na místo dorazili, již po krátké chvíli zjistili okolnosti incidentu a identifikovali rodiče malého uprchlíka. Ukázalo se, že dítě využilo chvilky jejich nepozornosti a zatoulalo se od domu, který byl nedaleko,“ cituje mluvčího policie v Żorách Marcina Leśniaka server Fakt.

Chlapeček utekl ze zahrady dírou v plotě

Chlapeček ušel od domu asi jen 300 metrů. S největší pravděpodobností využil nepozornosti dospělých a dostal se ze zahrady malým otvorem v plotě, napsala żorská policie na svém webu. Strážci zákona poukázali rovněž na to, jak velké nebezpečí číhalo na vyděšené dítě, které nebezpečně balancovalo na obrubníku u frekventované silnice.

LOS DZIECKA NIE BYŁ IM OBOJĘTNY Kiedy przejeżdżająca przez miasto znajomi zauważyli trzylatka biegającego przy ruchliwej…

Zveřejnil(a) Policja Żory dne Pondělí 15. dubna 2024

Naštěstí se mu ale nic nestalo a skončilo v náruči své matky. Policisté poděkovali náhodným zachráncům, že plačícímu batoleti pomohli. „Hodně záleží na nás samotných. Nebuďme lhostejní k lidskému utrpení a reagujme,“ dodal Leśniak. Pozdější šetření ukázalo, že rodina malého uprchlíka je dobře situovaná a o synka je dobře postaráno. To, že rodičům na chvilku zmizel z dohledu, byl ojedinělý incident.

Co říkáte na incident, ke kterému došlo u našich severních sousedů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články