12letý hrdina zachránil svou 83letou prababičku z hořícího domu. Hasiči mu smekli poklonu

Poté, co chlapec zachránil ze spárů plamenů svou prababičku, vrhl se do hořícího bytu zpět. Zůstali tam totiž další členové rodiny.

Požár domu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Někteří lidé se v určitých nebezpečných situacích zachovají tak statečně, že si za svůj čin zaslouží obrovský obdiv. O to víc pozoruhodnější je to v případě, kdy se rozhodne riskovat svůj vlastní život dítě. Svou nebojácnost prokázal teprve dvanáctiletý chlapec, který neváhal ani vteřinu a vrhnul se do hořícího domu, aby tak zachránil svou prababičku trpící demencí.

Nezůstalo jen u záchrany prababičky

Jednoho krásného letního dne si dvanáctiletý Krzysiek z Lublinu hrál venku se svými kamarády jako obvykle. Byly prázdniny, a tak byl chlapec rád, že nemusí do školy a celý den se může poflakovat s ostatními dětmi. Když se k večeru vracel domů, byl dost unavený, a tak si šel hned po příchodu odpočinout do svého pokoje. V tu chvíli byl doma sám se svou třiaosmdesátiletou prababičkou, která, jak uvádí i web Fakt, byla nemocná, trpěla demencí.

Když ale po chvíli chlapec ucítil kouř, rychle vyběhl z pokoje. Všude se valil hustý dým. Neváhal ani chvíli, popadl svou prababičku, která mu ale odporovala, protože se chtěla dál dívat na svůj oblíbený pořad v televizi, a vyvedl ji ven z činžovního domu. Jakmile se ujistil, že je žena v bezpečí, vrátil se zpět do hořícího bytu, aby zachránil ještě další členy domácnosti, a to pejska a papouška. To se mu naštěstí podařilo.

Dostalo se mu náležitého ocenění

Při záchraně zvířat křičel, že hoří. To uslyšeli obyvatelé protějšího bytu, a tak rychle zavolali hasiče. Ti byli do několika minut na místě a požár uhasili. Jak později uvedli, hořet začalo pravděpodobně od nedopalku, kterou nemocná prababička odhodila na koberec. Všichni účastníci incidentu byli vyšetřeni, naštěstí ale nikdo neutrpěl žádná vážná zranění, a to jen díky hrdinskému jednání tohoto statečného dvanáctiletého chlapce, které bylo popsáno ve videu zveřejněném na YouTube.

Hasiči přivolaní na místo požáru vyjádřili chlapci svůj obdiv za to, že neváhal riskovat vlastní život. Ocenili jeho statečnost a odhodlání zachránit své blízké. Tento malý hrdina dokázal, že láska překoná všechno, i strach. Pro záchranu svých blízkých totiž člověk dokáže udělat cokoli. Stejně statečně se zachoval i chlapec, kterému se z hořícího domu podařilo vyvést všechny členy rodiny, o čemž jsme na DámskémDeníku již psali.

Co říkáte na chlapcův hrdinský čin?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články