7letý Eliáš zachránil svou 22měsíční sestřičku před jistým koncem. Neváhal ani minutu

Dům, v němž spali rodiče a jejich tři malé děti, znenadání zachvátil požár. Běsnící plameny uvěznily nic netušící holčičku v jejím pokoji. Šance na záchranu klesaly.

Požár domu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V krizových situacích nemají lidé tendence spoléhat na pomoc dětí kvůli jejich strachu, nezralému úsudku i omezeným fyzickým schopnostem. Rodiče sedmiletého chlapce ale neměli moc možností na výběr, když jim divoké smrtící plameny olizovaly dům. Jejich syn se ale zachoval opravdu velmi statečně. Nebýt jeho zásahu, zřejmě by si běsnící živel vyžádal život jeho malé sestřičky.

Stačilo málo a zemřít mohla celá rodina

Teprve sedmiletý chlapec Eliáš Davidson z města New Tazewell v americkém státě Tennessee se stal pro všechny velkým hrdinou. Zachránil totiž lidský život. Dům, v němž žije se svými rodiči a dvěma sourozenci, zachvátil požár. Bylo to v noci, kdy všichni spali. Vteřiny ubíhaly, plameny začaly řádit a jednotlivými místnostmi domu se postupně začal šířit kouř. Stačilo málo a mohlo dojít k obrovské tragédii.

Rodiče hasili požár domu. Mezitím jejich 2letý chlapeček vběhl do plamenů, aby se pokusil zachránit své štěně

Naštěstí ale rodiče Nicole a Chris Davidsonovi štiplavý zápach kouře relativně včas vzbudil. Oba v minulosti pracovali jako hasiči, takže moc dobře věděli, jak se musí v nebezpečné situaci zachovat. Nejdůležitější bylo postarat se o děti a dostat je z hořícího pekla ven. Před dům rychle vynesli oba své syny.

Obával se o život malé sestřičky

Do pokoje, kde spala jejich 22měsíční dcerka, se však nemohli dostat. Cestu jim odřízly plameny, které se neuvěřitelnou rychlostí šířily po celém domě. Zoufalí rodiče museli improvizovat. Táta rozbil okno od dceřina pokoje, ale bylo příliš vysoko na to, aby se do něj mohl sám vyšplhat. „Tak jsem zvedl Eliáše. Udělal něco, co by kdejaký dospělý nezvládl,“ řekl Chris televizi CNN.

I když měl chlapec strach, na nic nečekal. Vlezl dovnitř, vyndal sestřičku z postýlky a přes okno ji podal svému tátovi. Pak sám vyskočil ven. „Bál jsem se, ale nechtěl jsem, aby moje sestra zemřela,“ svěřil se serveru Mirror malý zachránce. Než dorazili hasiči, prakticky celý dům shořel. Příčinou požáru byl pravděpodobně zkrat na elektrickém vedení. Rodina sice přišla o střechu nad hlavou, ale všichni zůstali naživu i díky hrdinskému činu Eliáše.

Co říkáte na to, jak se chlapec zachoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články