Ujel mu autobus, a tak si vzal matčino auto: 9letý chlapec nakonec nacouval do policejního vozu

Když policisté pronásledovali podivně jedoucí automobil, jehož řidič nebyl přes okénko dobře vidět, ani ve snu by je nenapadlo, koho nakonec načapou za volantem.

Malý chlapec za volantem auta i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Děti dokáží rodiče pořádně překvapovat svým kreativním přístupem k řešení problémů. Mohou si s nimi poradit velmi snadno a chytře nebo zapojit fantazii a udělat nějakou nebezpečnou hloupost. Podobně jako jeden devítiletý chlapec, kterému ujel školní spoj. Aby nezmeškal vyučování a neměl z toho potíže, rozhodl se nasednout do matčina automobilu a spěchat do školy po vlastní ose. O březnovém kuriozním případu informovala policie.

Na křižovatce chtěla auto zastavit policie

Přestože většina dětí nijak zvlášť nejásá nad tím, že musí ráno do školy, chlapec z malého kalifornského města Oroville se tam hodlal dostat za každou cenu. Když mu ujel školní autobus, vrátil se domů. Využil nestřeženého okamžiku, kdy jeho matka byla v koupelně, vzal klíčky od jejího auta a vyrazil do školy. K jeho smůle si však podivně jedoucího vozu na křižovatce všimla policie. A velký průšvih byl na světě.

„Pomáhali mi andělé,“ říká 8letý chlapec, který dokázal zvednout auto. Zachránil tak svého otce před jistou smrtí

Podle serveru ABC15News nařídila policejní hlídka megafonem řidiči, který nebyl dost dobře vidět, aby zastavil. Jenže školák pokynů nedbal a dál pokračoval v cestě. Auto odbočilo k čerpací stanici, projelo jejím areálem a jeho cesta skončila na parkovišti poblíž místní základní školy. Aby toho nebylo málo, při parkování nakonec ještě prudce nacouvalo do policejního vozu, který byl řidiči celou dobu v patách. Při střetu se naštěstí nikdo nezranil.

Malý řidič sotva dosáhl na pedály

Když muži zákona spatřili, kdo sedí za volantem, nemohli uvěřit vlastním očím. Automobil řídil devítiletý klučina, jehož jméno policie nezveřejnila. Zpoza palubní desky vyčníval jen kousek jeho hlavy a později chlapec přiznal, že sotva dosáhl na pedály. „Když do nás to auto nacouvalo, měl jsem obavy z toho, co bude následovat. Byly zbytečné, v autě byl malý kluk a omlouval se, že se jen snažil dostat do školy,“ cituje zasahujícího strážníka Terryho Dunna web CBSNews.

**Another Episode of You Can’t Make This Up** This morning at around 9:20 AM, a scene straight out of a movie unfolded…

Zveřejnil(a) CHP – Oroville dne Středa 27. března 2024

Na místo zásahu přijely i další hlídky, které slyšely z vysílaček neuvěřitelné hlášení svého kolegy. Nebezpečné dobrodružství školáka, který s vozem rodičů ujel necelé dva kilometry, trvalo asi čtvrt hodiny. Pro jeho matku to ale byly nekonečné minuty strachu. Když totiž vyšla ze sprchy, všimla si, že zmizel syn i její auto, a obrátila se na policii. Jakmile jí zavolal strážník Dunn, že syn je v pořádku, byla to úleva. Přesto ale chlapec dostal pořádný céres a zaracha.

Co říkáte na divoký kousek malého řidiče?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články