Dvouletý klučík uvěznil svou maminku na balkóně v -10°C. Hasiči bojovali o čas, každá další vteřina znamenala nebezpečí

Chlapeček uvěznil svou maminku v opravdu silném mrazu na balkoně. Zpět do tepla jí museli pomoci až přivolaní hasiči.

i Zdroj fotografie: ŠJů/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Malé děti někdy dokáží svým rodičům pěkně zatopit. Napadne je totiž to, co dospělé nikoli. Ze svých lumpáren mají velkou legraci a bohužel jim nedochází to, že svým jednáním mohou druhému ublížit. To, co se nedávno povedlo malému chlapečkovi, mohlo jeho maminku stát i život. Naštěstí hasiči rychle zareagovali a nebohé ženě pomohli.

Chlapeček maminku uvěznil na balkoně

V posledním týdnu zachvátily Českou republiku velmi silné mrazy. Každý člověk je rád, že může zůstat v teple svého domova. Jak se však přesvědčila mladá maminka dvouletého chlapečka, stačí chvilka nepozornosti a může dojít k tragédii. Ta totiž uvízla v -10 stupních Celsia na balkóně v devátém patře, což potvrzuje také web TN. Dveře se jí však nezablokovaly náhodou.

Jak na svém facebookovém profilu uvádí hasiči Pardubického kraje, k balkonovým dveřím si dvouletý klučík pravděpodobně přisunul malou židličku, aby tak dosáhl na kliku a mohl zamknout. Tím své mamince znemožnil dostat se zpět do bytu. Žena volala o pomoc a naštěstí ji zaslechli kolemjdoucí, kteří okamžitě zavolali hasiče. Ti byli na místě do pár minut, protože zde rozhodovala o jejím životě každá sekunda.

Klouček naštěstí hasičům otevřel dveře

Záchranáři vyběhli do devátého patra a zkusili, zda jim malý chlapeček otevře dveře. Ten je naštěstí pustil dovnitř a utíkal zpět k balkonovým dveřím. Svou maminku však dovnitř pustit nechtěl. A tak hasiči uvězněnou ženu vysvobodili z mrazivého balkonu a umožnili jí vstoupit zpět do vyhřátého bytu. Ta byla sice promrzlá, ale jinak v pořádku. Nemuseli využít ani výškovou techniku. Na podobnou hrozbu si již dá matka tohoto malého lumpa v budoucnu jistě pozor.

Deváté patro panelového domu, žena volající o pomoc na balkoně, to je jako z nějakého filmu, že? Kdepak, to je realita…

Zveřejnil(a) HZS Pardubického kraje dne Pondělí 8. ledna 2024

Pod zveřejněný příspěvek na sociálních sítích rychle přibylo spoustu komentářů. Mnoho žen zde popsalo své podobné zkušenosti, které pobavily ostatní internetové uživatele. Dokázaly tedy, že se rozhodně nejednalo o jediný případ malého dareby, který ze své matky udělal princeznu uvězněnou ve věži. Na jednu stranu je štěstí, že na balkoně uvízla matka a ne právě její dvouletý syn. Tomu by totiž hrozilo mnohem větší nebezpečí. Stejně jako dítěti, které viselo se zaseknutou hlavou dolů z balkonu, a o jehož záchraně jsme se na Dámském Deníku již zmiňovali.

Co říkáte na tuto nebezpečnou situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články