9letý chlapec se rozhodl pomáhat nemocným dětem. Jeho skutky jsou důkazem, že je nová generace lepší, než si myslíme

Teprve devítiletý chlapec přišel s nápadem, jak pomáhat nemocným dětem. Jeho projekt je nyní rozšířen do celého světa.

Medvídek i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Každé dítě má velké přání a sen o svém budoucím zaměstnání či životním poslání. Většina z nich se touží stát popelářem, lékařem, princeznou či baletkou. Někteří ale již v útlém věku vědí, že chtějí šířit radost, pomáhat ostatním a vytvořit něco velkého, aby za sebou zanechali odkaz, jenž inspiruje ostatní v dělání dobra. Málokomu se to však podaří, ale naštěstí jeden takový případ existuje.

Prvního medvídka ušil v devíti letech

Campbellu Remessovi bylo devět let, když jeho bráška onemocněl. Trávil spoustu času v nemocnici, a tak přemýšlel, jak by svému sourozenci alespoň trochu zvednul náladu a pobyt zde mu zpříjemnil. Napadlo ho, že by bratra jistě potěšila nějaká hračka, ovšem nevěděl, jaká. Nakonec se rozhodl pro něj vlastnoručně ušít plyšového medvídka, jak sám Campbell zmiňuje ve videu zveřejněném na svém facebookovém profilu. Když viděl bratříčkovu reakci, dostal velkolepý nápad.

Chtěl v tu chvíli obdarovat všechny těžce nemocné děti nacházející se v nemocnicích po celém světě. Věděl, že na to ale nemá dostatek peněz, a tak se pustil do obrovské dobročinné akce. Založil Campbell’s 365 Project, který nejen pomáhá hospitalizovaným dětem, ale zároveň také motivuje a inspiruje dobrovolníky k pomoci ostatním, šíření radosti a obětování vlastního volného času pro dobrou věc. „Být laskavý a ne zlý hodně změní svět,“ vyjadřuje své pocity na webu Project365 sám jeho zakladatel.

Ušity byly již tisíce hraček

Od startu celého projektu byly ušity již tisíce plyšových medvídků a každý z nich je originál. Campbell si tak splnil svůj sen pomáhat lidem, především dětem, které jsou těžce nemocné. Ty mají radost z nádherné hračky, jejíž součástí je malé srdíčko a také dopis s povzbudivou zprávou, která vyjadřuje lásku a velkou podporu v těžkých chvílích, jež zažívají. Povědomí o projektu se rychle rozšířilo do celého světa a chlapec byl dokonce pozván i do pořadu Oprah Winfrey Show, kde jej moderátorka označila za skutečného superhrdinu.

Project Teddy Bear

This young man is so inspiring #Restoreyourfaithinhumanity

Zveřejnil(a) Unify dne Pátek 2. dubna 2021

Chlapec dokazuje, že se i malé dítě může zachovat lépe a lidštěji než kdejaký dospělák. Jeho zprvu malé gesto mělo obrovský vliv na celý svět. Díky jeho nápadu se cítí pacienti alespoň o něco lépe, nejen kvůli hračce, ale také vědomí, že je někdo podporuje, myslí na ně a věří, že nakonec vše dobře dopadne. Jako v případě dívenky, která na své 6. narozeniny porazila rakovinu a o jejímž dojemném příběhu jsme vás na DámskémDeníku již informovali.

Co říkáte na chlapcův velkolepý nápad?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články