Hrdinský čin silničáře Davida: Při prohrnování cesty narazil na promrzlého chlapce. Všiml si ho na poslední chvíli

Neskutečnou vděčnost cítí matka malého chlapce k řidiči zimní techniky. Zachránil a postaral se o jejího syna, který se rozhodl v zimě vyrazit za dědou na návštěvu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Příběh malého hocha a šoféra zimní techniky dojímá celý svět. Kdo ví, co by s ním bylo, kdyby se řidič nezachoval tak, jak se stalo. Možná by už chlapeček nebyl mezi námi. Kromě zodpovědnosti šoféra však incident poukazuje i na nezodpovědnost matky hocha, která jej nechala doma samotného společně s další nezletilou osobou.

Krutá wisconsinská zima

Nebýt pozorného řidiče, toto pětileté dítě z Wisconsinu by dnes pravděpodobně nebylo mezi námi. Malý Maddox se jednou probudil nad ránem a dostal strach, že je doma zcela sám. Jeho matka byla v práci na noční směně a chlapec neměl tušení o čtrnáctileté sestřenici, která jej měla hlídat. Vyděšený se rozhodl jít k dědečkovi, tedy do pomyslného bezpečí. Z domu však odešel bez bundy, čepice a sněhulí.

Kolem čtvrté hodiny ranní vyšel z domu na chladnou ulici. Okamžitě jej pohltil chlad a začal se třást. Šofér David v té době odhrnoval sníh pár desítek metrů od chlapce a všiml si něčeho zvláštního. Venku bylo patnáct stupňů pod nulou. David vzpomíná, že kdyby v tu chvíli nezapnul dálková světla, možná by si Maddoxe stojícího venku v mrazu ani nevšiml.

Neskonalá vděčnost chlapcovy matky

Dále popisuje záchrannou akci takto: „Co tady dělá?“ zeptal se sám sebe David a veškerou pozornost soustředil na malou postavičku v dálce. „Okamžitě jsem si sundal bundu, chlapce do ní zabalil a naložil do auta. Zavolal jsem policii.“ Když přijela hlídka, odvezla Maddoxe domů a kontaktovala jeho matku. Ta je Davidovi nesmírně vděčná, že si Maddoxe všiml, zastavil a pomohl mu.

iZdroj fotografie: Pexels

Snad si po tomto odvráceném neštěstí zajistí chlapcova matka zodpovědnější způsob hlídání, když musí být v noci mimo domov. Chlapec je v současnosti naštěstí v pořádku. Šofér David dává dodnes pozor, jestli při své práci nepotká dalšího ztraceného a zmrzlého trpaslíka. Vzhledem k okolnostem však doufá, že už se mu nikdy nic podobného nestane.

Jak byste se zachovali v roli šoféra Davida?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články