10letý chlapec se ubránil únosu, když pronesl jednu větu. Tohle by se měly děti učit ve školách

Desetiletý chlapec by měl díky svému chování jít příkladem i ostatním dětem, aby se stejně jako on ubránily případnému únosu.

chlapec pláče i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Každý rodič má o své děti velký strach. Nebezpečí totiž číhá opravdu na každém rohu. A nejedná se jen o úrazy či šikanu, ale také o únosce. A právě v takové situaci se ocitl teprve desetiletý chlapec, kterého si vyhlédla pravděpodobně psychicky nemocná žena. Ta měla v úmyslu jej odlákat pryč, ovšem on se zachoval naprosto duchapřítomně.

Lákala jej na nákup v obchodě

Sammy Green, desetiletý žák čtvrté třídy z Pottstownu v Pensylvánii, šel v pátek domů ze školy jako obvykle. Po cestě jej však zastavila žena, která mu začala klást otázky. On na ně nereagoval a pokračoval v chůzi, ona jej však stále pronásledovala. Chlapec pochopil, že je něco v nepořádku, a když jej žena opět dohnala a ptala se jej na jeho rodinu, uvědomil si, že mu hrozí nebezpečí.

Snažila se jej nalákat do místní samoobsluhy. „Jdu do Wawa, jdeš tam? Kde je tvoje rodina?,“ popsal deníku People Sammy její otázky. Dále mu řekla, že zná jeho otce a v obchodě si může vybrat, co bude chtít. Chlapec se ale nenechal zmást jejími nabídkami a vzpomněl si na to, co mu jeho tatínek radil, kdyby se ocitl v podobné situaci. Zamířil proto rychle do nejbližšího krámku s názvem Dunny Bee Funky, do kterého občas chodil s rodiči.

Pokladní přistoupila na chlapcův nápad

V tomto obchodě vyhledal prodavačku, za kterou okamžitě přišel a pošeptal jí do ucha, aby se chovala jako jeho máma, protože ho sleduje nějaká paní. Ta vešla přímo za ním a zůstala stát v otevřených dveřích, jako by na něj čekala. Sedmnáctiletá pokladní Hannah pochopila, že je chlapec v nebezpečí, a rychle zareagovala. Došla k nim, postavila se mezi Sammyho a ženu a poté zamkla dveře. Celý tento incident zachytila kamera a video bylo později zveřejněno na YouTube.

Policie poté ženu dopadla a převezla do psychiatrické léčebny. Majitelka obchodu byla na svou zaměstnankyni velmi pyšná, protože se zachovala skvěle a chlapci možná zachránila život. Jeho rodiče jsou jí velmi vděční a upozorňují na to, že by všichni měli se svými dětmi o takovýchto situacích mluvit a říct jim, jak se v nich zachovat. Někdy tomu ale bohužel nejde zabránit. Na DámskémDeníku jsme již dříve psali o patnáctileté dívce, která se dostala do spárů sériového vraha.

Co si myslíte o chlapcově reakci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články