Malý Viktorek žije jen s půlkou srdce a jeho matka prosí o pomoc. Místo toho ale schytává jen bídu

Žena porodila chlapce s polovinou srdce. Nyní žádá o pomoc prostřednictvím finanční sbírky. Kvůli tomu je ale terčem kritiky.

nemocný chlapec i Zdroj fotografie: iStock
                   

Velmi těžký osud potkal rodinu malého Viktorka, který se narodil jen s půlkou srdce. Od prvního dne bojuje o svůj život, pendluje mezi nemocnicí a domovem, ale on ani jeho příbuzní neztrácejí naději. Nyní má před sebou velmi nadějnou operaci, která ale stojí několik milionů korun. Přestože dobří lidé přispívají do sbírky, částka, jež se musí vybrat, je stále vysoká. Někteří ale přispět nechtějí, matku navíc kritizují za její rozhodnutí porodit nemocné dítě.

Chlapec se narodil s ojedinělou vadou

Již v raném těhotenství přišli lékaři na Viktorkovu vadu srdce, nevěděli však přesně, o jak vážné poškození se jedná. Až po echokardiografickém vyšetření srdíčka plodu zjistili, že má chlapeček pouze polovinu srdce. Žena se přesto rozhodla dítě porodit, a tak se malý Viktor narodil s vadou zvanou HLHS (syndrom hypoplastického levého srdce). Jedná se o velmi vážnou vadu. Chlapci jsou nyní tři roky a již několikrát se mu zcela zastavilo srdce. On ale stále bojuje.

Web SerceDziecka uvádí, že Viktorek již podstoupil několik operací, katetrizací srdce a mnohokrát bojoval se sepsí. Pro matku je velmi těžké vidět, jak je smutný z toho, že nemůže mluvit s ní ani se svými sourozenci, protože má v průdušnici hadičku. Téměř nechodí, rychle se unaví. Tak moc by si chtěl hrát s ostatními dětmi a skákat a tancovat, ale nejde mu to. Velkou nadějí je pro něj operace, která ale stojí několik milionů korun.

Jednu nákladnou operaci má již za sebou

Za sebou má již jednu podobně drahou operaci, kterou podstoupil v USA. Na tu mu přispěli rodiče nemocné dívenky, která se svého zákroku nedožila. A tak vybrané peníze darovali právě malému Viktorkovi. Jeho matka stále oslovuje různé nadace a lidi, prosí je o pomoc, ale někteří ji sráží k zemi. Jeden člověk jí do očí řekl, že věděla, do čeho jde, když porodila takto nemocné děcko. Přestože již nemá sílu, nevzdává se a snaží se za život svého synka bojovat. Na instagramovém profilu sdílí fotografie, aby se tak jejich příběh dostal do povědomí co nejvíce lidem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Wiktor Zawadzki (@wiktor_i_hlhs)

Je smutné, že na léčbu takto vážně nemocných dětí pojišťovna nijak nepřispívá, ani stát se nemá k tomu, aby nutnou operaci zafinancoval. A tak se musí složit obyčejní lidé, kteří se snaží nebohému dítěti pomoci. Tak tomu bylo i v případě malého Martínka, jehož léčbu, na kterou se složilo celé Česko, jsme na DámskémDeníku již podrobněji popisovali.

Jaký máte názor na podobné finanční sbírky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články