Po městě se úplně sám toulal ubrečený 4letý chlapeček. Až díky přivolané policii vyšla najevo ta příšerná pravda

Obrovský strach musel zažívat teprve čtyřletý chlapeček, který se ocitl sám uprostřed města. Policisté se snažili zjistit, jak se tam dostal.

Malý chlapeček uprostřed silnice i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý rodič je zodpovědný za své dítě. Měl by o něj pečovat a zajistit mu maximální bezpečí a pohodlí. Stačí totiž chvilka nepozornosti a může dojít k obrovské tragédii, kterou si rodiče budou do konce svého života vyčítat. Takto mohla dopadnout i situace, která se odehrála v sousedním Polsku, avšak díky pozorné kolemjdoucí nakonec skončila dobře.

Pozorná žena zalarmovala policii

Když se žena procházela centrem polského městečka, zaujal ji malý chlapec, který se zde potuloval sám. Na první pohled bylo jasné, že se v jeho blízkosti nenachází nikdo, kdo by jej měl na starost. Dítě plakalo, bylo vystrašené a zmatené. Žena tedy bez váhání kontaktovala městské strážníky, kteří okamžitě dorazili na místo, kde se malý chlapeček nacházel.

Policisté dítě naštěstí na místě našli a snažili se z něj dostat, jak se jmenuje a kde bydlí. Chlapec však dle webu Tvn24 nedokázal na žádnou z jejich otázek odpovědět. Nikdo navíc pohřešování dítěte neohlásil. Jako zázrakem však jeden z přítomných strážníků čtyřletého kloučka poznal, jelikož pobýval v oblasti, kde chlapeček bydlel, a tak hlídka vyrazila i s dítětem do místa jeho bydliště.

Matka netušila, jak se dítě dostalo ven

Po zazvonění otevřela dveře chlapcova matka, která byla v naprostém šoku z toho, co se stalo. Jak uvádí i web PolsatNews, tato sedmatřicetiletá žena byla naprosto střízlivá a nedokázala racionálně vysvětlit, jak mohl její syn nepozorovaně odejít z bytu, dostat se až na náměstí, kde si jej náhodná kolemjdoucí všimla. Patří jí obrovský dík za to, že na osamělé dítě upozornila.

plačící dítě iZdroj fotografie: iStock

Chlapci hrozilo velké nebezpečí. Nejenže jej mohlo srazit auto nebo se mohl jakkoli zranit, ale bylo zde také velké riziko únosu a jakéhokoli zneužití dítěte. Přestože měl tento příběh šťastný konec, ne vždy tomu tak je. Je třeba své děti hlídat a mít neustálý přehled o tom, kde se zrovna nachází. Bohužel někteří rodiče se o své potomky nestarají, často se opijí tak, že ani nevnímají svět okolo sebe. To byl také případ matky, jejíž dvouleté dítě pobíhalo v noci po ulici, o čemž jsme vás na DámskémDeníku již informovali.

Jak se podle vás matka zachovala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články