8letý chlapec si chtěl sám vydělat na invalidní vozík. Proto napsal a ilustroval vlastní knihu příběhů

K napsání knihy příběhů inspirovala malého začínajícího autora návštěva zoo, kde ho zaujaly drzé opice. Moc se mu také zalíbil půjčený vozík, díky němuž mohl být nezávislý.

Chlapec s brýlemi sahá na klávesnici laptopu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Osmiletý chlapec Alfie je odkázaný na invalidní vozík. Trpí totiž vzácnou genetickou poruchou, která obvykle u dětí způsobuje neúplný vývoj organismu, omezenou pohyblivost i hydrocefalus, při němž abnormálně nahromaděný mozkomíšní mok utlačuje mozek. Krutý úděl si ale Alfie nepřipouští. Raduje se ze života, a dokonce sám napsal a ilustroval knihu příběhů, aby pomohl rodině získat peníze na nákup elektrického vozíku.

Drzé opice vnukly chlapci nápad

K vytvoření knížky Alfieho Dormanda inspirovala návštěva zoologické zahrady v anglickém přímořském městě Paignton. Výlet si parádně užil a exotická fauna ho nadchla natolik, že vymyslel nápaditý příběh a začal jej psát. Knihu pojmenoval Opice, která ukradla autobus. „V zoo si zamiloval plameňáky. Když ale viděl, jak jsou opice drzé, dostal nápad na svůj příběh,“ cituje maminku chlapce Michelle Dormandovou britský deník Mirror.

Přestože dětské nadšení pro nějakou věc mívá většinou jepičí život, Alfie to své neztratil. Svůj nápad dotáhl do konce. Knížku, již napsal, si dokonce sám ilustroval. Zajímavou sadu kreseb malý šikula vytvořil s pomocí počítačového programu. Je to pro něj současně pohodlnější, než používat tužky. „Všechny kresby si dělá sám, ale používat tužky je pro něj obtížné. Místo nich kreslí s pomocí programu na počítači,“ vysvětlila chlapcova matka.

Elektrický vozík mu umožnil nezávislost

Aby si Alfie výlet do zoo užil se vším všudy, rodina si pro něj tehdy půjčila elektrický vozík. „Byl z něj naprosto nadšený. Svištěl si po zoo sám a šlo mu to opravdu dobře. Na úsměv na jeho tváři, protože se mohl pohybovat sám, byl opravdu nádherný pohled,“ popisuje matka chlapce, který trpí vzácnou genetickou poruchou. „Bylo pro mě úžasné sledovat, jak se cítí být nezávislý, jak stačí svým sourozencům a nemusí čekat, až ho někam dotlačím,“ dodala.

Please share far and wide and Please consider buying one of Alfies books if you love reading funny stories to your kids…

Zveřejnil(a) Michelle Dormand dne Pondělí 29. srpna 2022

Elektrický vozík otevřel Alfiemu nové obzory. „Všichni jsme okamžitě věděli, že chceme, aby ho měl natrvalo,“ řekla matka chlapce. Jenže nákup si rodina nemohla dovolit. V přepočtu elektrický vozík stojí přes 86 tisíc korun. Pak se zrodila myšlenka, že by si na vozík mohl chlapec vydělat prodejem knížky na Amazonu a sbírkovém portálu. Učitelé ji začali číst žákům ve škole a jejich rodiče ji začali kupovat. Alfie podepisoval jeden výtisk za druhým skoro jako profesionální autor.

Prodej knihy už pokryje třetinu ceny

V knize o neposedné opici chlapec zmínil i vítěze soutěže o nejsilnějšího muže světa Eddieho Halla, který si výtisk také pořídil a poslal děkovné video. Prodejem své druhé knihy, první nesla název Krokodýlí výlet a Alfie ji napsal už v šesti letech, získal malý autor na nákup vozíku skoro 30 tisíc korun. „Moc by mu pomohlo, kdyby měl elektrický vozík. Teď má ruční, který nemůže dobře ovládat, protože má problémy s rukama, a tak ho tlačím. Jenže je mu osm! Prostě chce už všechno dělat sám,“ poznamenala Alfieho maminka.

Co říkáte na to, že chlapec vytvořil knížku a prodává ji?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články