Chlapec s Downovým syndromem poprvé vidí svou sestřičku. Takovou reakci nečekali ani rodiče

Když chlapeček trpící Downovým syndromem poprvé spatřil svou malou sestřičku, zareagoval naprosto úžasně, čímž dojal nejen své rodiče.

Malý chlapec s downovým syndromem i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mnoho rodičů se obává reakce svého dítěte, když mu poprvé ukáží jeho mladšího novorozeného sourozence. Některé děti se s tím, že již nejsou jedinými potomky, špatně vyrovnávají, jiné naopak bratříčka nebo sestřičku přivítají s velkým nadšením. Nevyzpytatelné chování se často očekává především u postižených dětí, které nedokáží kontrolovat své emoce.

Báli se, jak na svou novorozenou sestřičku zareaguje

Když se rodičům narodil Brooks, lékaři jim oznámili nepříjemnou skutečnost. Malý chlapeček byl postižený, přesněji trpěl Downovým syndromem. Web DownSyndrom popisuje tuto vadu jako genetickou náhodu, případně nehodu, která se vyskytuje po celém světě. Dosud není přesně známo, z jakého důvodu k této odchylce dochází. Zdravý člověk má na 21. chromozomu dvě buňky, jedinci trpícímu Downovým syndromem ale jedna přebývá, dohromady má tedy buňky tři.

Malému Brooksovi byl rok, když se jeho rodičům narodilo další dítě. Tentokrát chlapcova matka přivedla na svět zcela zdravou holčičku Collyns. Rodiče ale měli velký strach z toho, jak na sestřičku malý Brooks zareaguje, jelikož se někdy choval zcela nevyzpytatelně. Chlapeček však maminku i tatínka svou reakcí překvapil a dojal, stejně jako ty, kteří ji měli možnost spatřit na natočeném videu, jež bylo zveřejněno na Facebooku.

Postižený chlapeček dokonale projevil své emoce

Tatínek sedí v křesle a na klíně má svého synka Brookse, který se zdá být veselý. Když matka položí novorozenou sestřičku do otcovy náruče, chlapec se začne usmívat od ucha k uchu a očividně je velice šťastný. Jakmile ale žena vezme dívenku k sobě, malý Brooks začne velmi plakat a křičet. Jeho reakce dokazuje, jak moc svou malou sestřičku miluje a užívá si její přítomnost.

I think Brooks likes baby Collyns!!

Zveřejnil(a) Logan Williams dne Pondělí 16. března 2020

Video má již přes milion zhlédnutí, tisíce lajků a komentářů, ve kterých internetoví uživatelé vyjadřují své dojetí. Přestože je malý chlapec postižený, své emoce dokázal vyjádřit naprosto dokonale. Z těchto sourozenců bude jistě sehraná dvojka, stejně jako z dívky a jejího postiženého bratříčka, kteří zazpívali dokonalý duet, jehož záznam jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Jak se vám chlapcova reakce líbila?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články