Příkladné chování 8letého chlapce při alergické reakci matky. Na nic nečekal a zavolal záchranku

Když dorazili do bytu záchranáři, byla pro ně pomoc malého chlapce nesmírně užitečná. Ukázal jim, kde má matka léky a dal jim i antibiotika, která ženě způsobila záchvat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Učit děti, jak by se měly zachovat v krizových situacích, se vyplácí. Přesvědčila se o tom matka osmiletého chlapce, která trpí astmatem. Poté, co si vzala léky, se jí náhle udělalo špatně a její stav se rychle zhoršoval. Doma byla sama jen s malým synem. Snažila se dovolat manželovi, ale sotva dýchala. Cítila, jak jí ubývají síly. Začala panikařit, protože se bála, že každým okamžikem omdlí. V děsivé situaci ale zachoval školák duchapřítomnost. Pohotová reakce dítěte zachránila ženě život.

Po antibiotikách dostala prudkou alergickou reakci

Kvůli bolestem žaludku byla sedmadvacetiletá Alicia Reidová z města Kidderminster v anglickém hrabství Worcestershire objednaná ke svému praktickému lékaři. Nesprávně jí ale diagnostikoval zánět močových cest a předepsal antibiotika. Vyzvedla jsem je v lékárně a doma si je vzala. Pět minut poté jsem potřebovala inhalátor, po deseti minutách mi bylo už hodně špatně. Sípala jsem, obvykle to zvládám inhalátorem, ale tentokrát ne,“ cituje ženu server Daily Mail.

Antibiotika u ženy, která byla doma jen s osmiletým synem Ryanem, vyvolala těžkou alergickou reakci. Málem upadla do anafylaktického šoku. „Pořád se to zhoršovalo. Svědilo mě v krku. Nemohla jsem dýchat. Otekly mi rty. Ryan se mě pořád ptal, jestli jsem v pořádku. Nechtěla jsem, aby si myslel, že nejsem,“ popisuje žena děsivý zážitek. Její stav se horšil z minuty na minutu. „Kůže se mi zbarvila do červena. Cítila jsem, že každou chvíli upadnu do bezvědomí,“ dodala.

Záchranářům řekl, jaké léky si matka vzala

Malý Ryan si ale všiml, že s jeho matkou, která už jenom sípala, něco není v pořádku. Místo toho, aby začal zmatkovat, zavolal záchranku. Pečlivě uvedl jméno, adresu a další údaje, které po něm operátorka tísňové linky chtěla vědět. Jeho matka z posledních sil zavolala manželovi, aby synovi telefonicky pomohl. Ale šikovný chlapec rady otce nepotřeboval. Všechno udělal správně. „Jestli panikařil, nedával to na sobě znát. Já jsem tak trochu panikařila,“ vypráví chlapcova matka.

Matka objímá syna iZdroj fotografie: Freepik

Rodiče šokovalo, jak krizovou situaci jejich syn zvládl. Když dorazili záchranáři, byla pro ně pomoc osmiletého dítěte velmi užitečná. Ryan věděl kolik je jeho matce let, kde má své léky a inhalátory a současně jim ukázal i antibiotika, která si vzala. „Obvykle je to velmi úzkostlivý malý chlapec, tichý a plachý. Nevím, jak to dokázal. Já bych to nedokázala. Jsem na něj pyšná, zachránil mi život,“ říká matka chlapce s tím, že od malička ho učila, aby zavolal záchranku, kdyby měla astmatický záchvat. Přesně to její syn udělal.

Co říkáte na to, jak pohotově se chlapec zachoval?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články