Chlapci na školním výletě hledali pod postelí příšery. Místo toho tam objevili hromadu peněz

Zvláštním incidentem, který se odehrál v penzionu, kde třída nocovala, se zabývala policie. Překvapení nálezci si původně mysleli, že jde o falešnou měnu ze stolní hry.

i Zdroj fotografie: Virginia State Parks staff / Creative Commons / CC BY
                   

Dva desetiletí žáci učinili během školního výletu v půlce května velmi překvapivý objev. Původně měli v plánu jen prozkoumat penzion, kde třída nocovala. Chlapci si totiž vymysleli jen tak pro legraci hru, v rámci které hledali ve svém pokoji imaginární příšeru. Pod postelí však namísto neznámého monstra našli neuvěřitelnou věc, která teď čeká v kanceláři ztrát a nálezů na svého původního majitele.

Školáci našli něco jiného než příšeru

Čtvrťáci Tymon Kozłowski a jeho kamarád Łukasz Zieliński se společně se svými spolužáky z jedné ze základních škol v polském městě Brodnice vydali na výlet do tamního krajinného parku, kde se zúčastnili vzdělávacích workshopů. Nocleh byl zajištěný ve Středisku ekologické výchovy Mátový háj v obci Gaj-Grzmięca. Právě tam chlapci podle polského serveru Parenting uspořádali svůj hon na příšery.

dívka vozík

Nemohla jet na výlet, protože je připoutána na invalidní vozík. Její učitel to nemohl nechat jen tak

Zpočátku hra probíhala obvyklým způsobem. Děti pátraly ve svém pokoji po příšeře a bavily se děsivými historkami. Když se podívaly pod postel, zda se tam monstrum neukrývá, učinily velmi překvapivý nález. Ledabyle se tam totiž povalovala taška obsahující pořádný balík peněz. Konkrétní částku úřady nesdělily, ale zhruba šlo o několik tisíc zlotých.

Původně si mysleli, že peníze nejsou opravdové

Neobvyklý nález desetileté čtvrťáky pořádně zaskočil. Původně se domnívali, že jde o bankovky, které se používají ve známé stolní hře Monopoly. Nakonec se ale ukázalo, že peníze jsou skutečné. „Chlapci v rámci hry hledali pod postelí příšeru. Žádná tam nebyla, ale našli velkou sumu peněz,“ cituje ředitele brodnické školy Marka Jasińskiho web Tvn24.

Wczoraj, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Miętowy Gaj“, w jednym z pokoi, odnaleziona została znaczna suma pieniędzy….

Zveřejnil(a) Brodnicki Park Krajobrazowy dne Úterý 14. května 2024

O nalezeném pokladu se následně dozvěděl i ředitel parku Sławomir Seroka, který incident oznámil policii. Ukázalo se, že peníze s největší pravděpodobností patřily předchozímu obyvateli pokoje. Peníze putovaly do kanceláře ztrát a nálezů na brodnickém úřadě, kde čekají, až se o ně přihlásí majitel. Poctiví desetiletí školáci dostali od krajinného parku diplom.

Co říkáte na incident, který se odehrál během školního výletu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články