Romská skupina dětí nakráčela před porotu v reflexních vestách. Vrcholem bylo, když na pódium přitáhli popelnice

Skupina chlapců s domalovanými kníry, reflexními vestami a popelnicí si získala srdce všech přítomných diváků. Sál se otřásal smíchy.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Jakmile přišli před porotu, podmanili si celý sál. Řeč je o taneční skupině s názvem Amare Romane Čave. V populární česko-slovenské talentové soutěži se najednou objevila trojice malých chlapců. Všichni tři měli na sobě tenisky, džíny, bílé košile, na nich reflexní vesty, namalované kníry a na hlavě kšiltovky. Jejich vystoupení uvedl jejich vedoucí, který se sám představení nezúčastnil.

Reflexní vesty

Porotě a divákům nejprve osvětlil, že kluci předvedou zábavné ztvárnění typického romského tance. Již to vypovídá u deseti až dvanáctiletých chlapců o určitém talentu a nadání pro pohyb. Celé vystoupení dokresloval již dříve zmíněný kostým. Komický nádech měly hlavně reflexní vesty ve spojení s popelnicemi, které si účinkující vzali jako kulisy ke svému tanci.

Tanec měl velmi rychlé tempo, také byl doprovázen rytmickou romskou hudbou. Marta Jandová při hodnocení této skupiny uvedla: „Já jsem vždy nadšená, když děti dělají něco jako tanec. Je to lepší než sedět u tabletu.“ Jeden člen skupiny si s dalším porotcem Jakubem Prachařem vyměnil různé podoby ztvárnění rapových zvuků. Mladí muži takový úspěch snad ani nečekali.

Talentované děti

Od poroty si vysloužili třikrát jednoznačné „Ano“, z čehož plynul postup do dalších kol této talentové soutěže. Chlapecká taneční skupina však není jedinou, jejíž členové by byli velmi talentovaní mladí lidé. Porotu uchvátila také dívenka Nikoleta Šurinová. V úvodním medailonku o sobě pověděla: „Přišla jsem, abych vám ukázala, jak mě baví hrát na bicí.“

„Bubnování naprosto žeru a miluju. Bicí prostě prožívám na plné pecky.“ Jedenáctiletá Nikoleta se rozhodla porotě předvést svou hru na tóny písně Wake Me Up od již zesnulého interpreta Aviciho. Diváci se hned ze začátku nechali pohltit neuvěřitelnou energií celého vystoupení. Výsledek a rozhodnutí poroty můžete shlédnout v dalších videích kanálu soutěže.

Jaký máte názor na vystoupení chlapců?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články