Lidé ho nazývají zrůdou, aniž by tušili, co si 5letý chlapeček vytrpěl. Každý z nás by se nad sebou měl zamyslet

Matka chlapce má strach, co se bude dít, až začne chodit do školy. Už teď nosí brýle, klobouk a schovává svou tvář, která po děsivém útoku zůstala zdeformovaná.

Smutný chlapec sedí na zemi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Statečný pětiletý chlapec musí čelit posměškům a šikaně kvůli svému vzhledu. Nevypadá totiž úplně stejně jako jeho vrstevníci. Po děsivém incidentu, který ho málem stál život, absolvoval padesát operací. Přesto má velmi zdeformovanou tvář. Ať se objeví kdekoli, lidé si na něj ukazují a nazývají ho zrůdou. Jeho rodičům to láme srdce a nechápou, kde se bere taková nenávist. Mají strach, co bude následovat, až jejich syn nastoupí do školy.

Jen zázrakem přežil útok agresivních psů

Když bylo pětiletému Ryderu Wellsovi z města Granite Falls v americkém státě Severní Karolína pouhých 21 měsíců, stal se obětí brutálního útoku. Napadli ho dva rozzuření padesátikiloví rotvajleři a ošklivě ho zranili. Chlapeček přišel o polovinu obličeje, měl vyražené skoro všechny zuby, zlomenou ruku a propíchnutou plíci. Podle webu People mu lékaři nedávali příliš velké šance na přežití a rodičům dokonce řekli, ať se připraví na nejhorší.

smutný chlapec sedí na zemi

Chlapec se chtěl zabít, protože ho šikanovali kvůli vzhledu. Jeho otec teď prosí rodiče jen o jediné

Jenže malý bojovník se nevzdal a všem ukázal, že má vůli žít. Absolvoval 50 operací, znovu se učil jíst a pít, ale jeho tvář zůstala zdeformovaná. Navíc má před sebou ještě další bolestivé zákroky, včetně rekonstrukce nosu a úpravy rozdrceného chrupu. Za to, jak odhodlaně čelí nepřízni osudu, by si zasluhoval obdiv. Namísto toho na něj ale děti i dospělí nevěřícně zírají a nevybíravě komentují jeho znetvořenou tvář.

V parku na něj děti křičí, že je zrůda

Chlapcova matka Britany je zdrcená z toho, co si její malý syn musí běžně vyslechnout. „Byli jsme nakupovat a někdo na něj křičel fuj. Láme mi srdce, že po tom všem, čím si prošel, k němu nejsou lidé vždycky laskaví,“ svěřila se s tím, že v parku na dětském hřišti je to ještě horší. „Když jdeme do parku, jsou tam děti, které na něj ukazují a křičí zrůda. Pak utečou,“ smutně dodala. Byla by ráda, kdyby se zvýšilo povědomí o tom, jaký dopad může mít šikana na znetvořené lidi.

At just five years old little Ryder Wells has been through more horror than most would experience in a lifetime 😢 It…

Zveřejnil(a) Stacy Chaffee dne Středa 3. dubna 2024

Ryder bude brzy ve věku, kdy ho čeká nástup na základní školu. Jeho matka má strach, zda to zvládne. Už nyní chlapec nosí brýle a klobouk, aby svůj obličej zakryl. „Dokonce svěsí hlavu, aby ho lidé neviděli. Ale já mu prostě každý den říkám, že je krásný, že je v pořádku být jiný. Uklidňuji ho, jak jen to jde, ale mám opravdu strach, až půjde do školy. Všude se najdou zlé děti,“ řekla Britany serveru DailyMail.

Co říkáte na to, jak se okolí k chlapci chová?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články