Cestující na palubě zažili chvíle hrůzy. Z okénka viděli, jak se už při vzletu rozpadá pravý motor letadla

Cestující na palubě letadla zažili děsivé momenty. Všimli si totiž, že se rozpadá jeden z motorů. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cestování letadlem je dle statistik považováno za nejbezpečnější způsob dopravy. Přesto má ale mnoho cestujících z létání strach. Někteří se mu vyhýbají velkým obloukem, a raději tak oželí dovolenou ve vzdálených zemích, jiní se přeci jen odhodlají do letadla nasednout a cestu ve výšce několika tisíc stop nad zemí nějakým způsobem přetrpí. To, co nedávno zažili pasažéři jednoho z letadel, rozhodně ostatní cestující strachu z létání nezbavilo, ba naopak.

Cestující začali po ohlušující ráně panikařit

Když cestující, kteří měli odletět z Denveru do amerického Houstonu Boeingem 737-800 společnosti Southwest Airlines, nasedli do letadla, zkontrolovala posádka všechna bezpečnostní opatření. Když bylo vše v pořádku, letoun začal popojíždět po dráze. Úspěšně se odlepil od země, ovšem jen několik minut poté zažili pasažéři hotové peklo a obrovský strach.

„Všichni jsme ucítili ránu, otřes a já jsem se podívala z okna, protože mám ráda sedadla u okna, a uviděla jsem to,“ řekla webu ABCNews jedna z cestujících Lisa C. Všimla si totiž, jak se začal postupně odlamovat kryt jednoho z motorů. Ten se poté urval a narazil do jedné ze vztlakových klapek. Cestující v ten okamžik začali panikařit a upozorňovali na mechanickou poruchu letušky.

Celý incident je nyní předmětem vyšetřování

Z důvodu tohoto incidentu byli piloti letounu nuceni okamžitě nouzově přistát. Letadlo se tak vrátilo zpět na letiště, z kterého odstartovalo. Video této děsivé situace, jež natočil jeden z pasažérů, bylo zveřejněno také na Twitteru. Po dosednutí letadla zpět na zem propukli cestující v bouřlivý potlesk a byli šťastni, že vůbec přežili. Celý případ nyní prošetřuje americký Federální úřad pro letectví. Dle jejich vyjádření byl letoun v provozu od roku 2017.

Zda se tedy jednalo o vadnost materiálu, nebo bude na vině chybná manipulace některého z leteckých mechaniků, je nyní v šetření. Zjištění příčiny incidentu nyní leží na bedrech odborníků, kterým celé vyšetřování zabere mnoho času. Společnost Boeing, jeden z největších výrobců letadel na světě, má nyní další škraloup.

V poslední době je totiž evidováno hned několik problémů na těchto typech letounů. Na DámskémDeníku jsme se zmiňovali o plamenech šlehajících z letadla společnosti Boeing, které vzlétlo z pražského letiště Václava Havla.

Jaké pocity máte při létání vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články