70letá důchodkyně popsala nepříjemnou zkušenost s řidičem autobusu: „Rozhlédla jsem se a viděla jsem jen pole“

Strastiplný zážitek z cestování si odnesla důchodkyně, kterou řidič zapomněl na čerpací stanici. Kolem byla jen pole.

Pole v noci a blesk i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Cestování veřejnou dopravou může být pro mnohé matoucí. Zatímco mladý člověk, který na denní bázi využívá vymoženosti chytrého telefonu, různé aplikace, on-line bankovnictví a jiné, bere cestování jako jednu z nejsnazších věcí vůbec. Jinak je tomu ale v případě starších osob a seniorů, kteří jsou často odkázáni na jízdní řády a přepravování „klasickým“ způsobem. O svůj strastiplný zážitek se podělila i Mariola (70).

Pusto prázdno, jen pole

Zkraje května chtěla Mariola Marszałek cestovat autobusem společnosti FlixBus z Bukowiny do Katovic. Jednalo se o spoj vyjíždějící kolem 21. hodiny. Velký kufr uložila do zavazadlového prostoru a s sebou si vzala pouze příruční batoh, kde měla nejnutnější věci. První zastávky nevyužila k protažení a zůstala v autobusu. Nicméně při druhém zastavení navštívila WC. A právě v tuto chvíli se jí téměř zastavilo srdce.

Autobus byl pryč a ona stála osamocená na čerpací stanici. Uprostřed ničeho, oblečena pouze v tenkém svetru. „Nechápu to, vždyť jsem se mohla zdržet maximálně 5 minut,“ říká paní Mariola. Vydala se tedy směrem, kde tušila město. Došla na nádraží, kde jí zaměstnankyně drah pomohly zavolat na linku zákaznického servisu. Ta byla vzhledem k pokročilé hodině bez odezvy. Požádala tedy o pomoc starší pár v osobním automobilu, který měl cestu do Krakova.

Řidič je v tom nevinně

Jelikož všechny spoje společnosti FlixBus byly beznadějně vyprodané, Mariola opět stopovala až do místa určení. Mezitím už autobus, ve kterém důchodkyně původně cestovala, dorazil do Katovic. Manžel Marioly nechápal, že v něm manželka není, a požadoval vydání jejího zavazadla, popisuje web Wyborcza. Řidič vůbec netušil, že ženu někde po cestě ponechal. Dvojice se nicméně opět shledala a požadovala po řidiči omluvu.

Řidič autobusu iZdroj fotografie: Piqsels
Žena požadovala omluvu řidiče, bezvýsledně.

Ten se k tomu ale neměl a dle pravidel společnosti na ni žena ani nemá nárok. FlixBus se sice vyjádřil, že je celá záležitost mrzí, ale řidič je z obliga. Jak informují na stránkách FlixBus, cestující je povinen dodržet stanovenou délku přestávky a řidič může po uplynutí doby v jízdě pokračovat. Nejedná se o dětský zájezd, a tak je v zájmu cestujících být na svých místech včas. Zatímco v těchto autobusech má své místo každý jisté na základě předchozí rezervace, DámskýDeník popsal situaci, kdy mladá žena nechtěla uvolnit své místo starší osobě.

Jak byste v takové situaci reagovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články