Banka mu omylem připsala kvadrilion amerických dolarů. Nadšení bylo předčasné, do 2 minut mu částka z účtu zmizela

Případ tohoto Američana se stal světovou kuriozitou. Na pár minut se stal bohatším člověkem, než je například Bill Gates.

Výběr z bankomatu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Peníze jsou ošemetným tématem snad v každém období. Někteří lidé jim přikládají menší význam, jiní větší. Stále však platí, že nic není zadarmo. Základní životní potřeby si může člověk zajistit pouze tak, že použije peníze k nákupu jídla, k zaplacení svého bydlení a dalšího. Většina se však shoduje v jednom. Vždy je příjemné se podívat na svůj bankovní účet a cítit jistotu z uvedené částky.

Nejbohatší muž světa

Na internetu se často objevují články o nejbohatších lidech světa. Obvykle jsou u jejich jmen uvedeny částky, kterými disponují. Pro porovnání mezi sebou se může běžný člověk dočíst také o jejich majetku a případně zhlédnout fotografie jejich nemovitostí, aut a společností. Když se řekne nejbohatší muž světa, tak se naprosté většině vybaví dvě jména.

Zaprvé Elon Musk a zadruhé Bill Gates. Oba dva tito Američané se neustále předhánějí o první místo v tomto žebříčku. Jenomže co když je někdo ještě předehnal? Přesně tímto člověkem byl tento Američan. Konkrétně třiapadesátiletý Chris Reynolds z Delaware. Jednou se Chris přihlásil do své bankovní aplikace, aby provedl pravidelnou kontrolu svých uspořených financí.

Přepočet na českou měnu

Když se mu načetla konkrétní částka, tak zůstal v šoku jako přimražený. Na účtu mu přibylo 92 233 720 368 547 800 dolarů. Suma by se dala zaokrouhlit na neuvěřitelných dvaadevadesát kvadrilionů dolarů. Pokud žasnete nad počtem cifer, tak vezměte v potaz ještě přepočet na českou korunu podle aktuálního kurzu. Chris začal hned přemýšlet o splátce všech svých dluhů a zakoupení baseballového týmu.

Kalkulačka a prasátko iZdroj fotografie: Depositphotos

Do dvou minut však bylo po všem. Od PayPalu dostal oznámení, že došlo k chybě, a nově nabyté finance z účtu zmizely. Prodavači pneumatik, který si měsíčně vydělá okolo pětadvaceti tisíc korun, tak opět zbyly jenom dluhy a sny o vlastním sportovním týmu. Stále se však může chlubit, že byl určitou dobu nejbohatším mužem planety, který předehnal dokonce Billa Gatese a Elona Muska.

Jaké máte zkušenosti s chybnými bankovními operacemi?

Zdroj: SuperExpress
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články