Ani Burešová neporodila bez újmy: Zdravotní problém, který ji trápí, se snaží zmírnit pohybem

Herečka vždy oplývala velmi štíhlou postavou. Po porodech dvou potomků už to ale prý není, co to bývalo. Když se napije nebo nají, její břicho prý vypadá, jako kdyby byla těhotná.

Zpěvačka Eva Burešová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Herečka a zpěvačka Eva Burešová (30) se pochlubila na sociálních sítích fotografií v bikinách a sklidila obdiv za to, jak perfektní figuru necelý rok po porodu má. Sama se však domnívá, že ještě má na čem pracovat. Partnerka televizního šéfkuchaře Přemysla Forejta (36) byla totiž vždy velmi štíhlá. Po dvou dětech ji ale trápí drobné problémy. Postěžovala si například na diastázu, což je rozestup přímých břišních svalů, který trápí mnohé ženy po porodu.

Trenér herečce poradil správné cviky

Burešová, která se blýskla v seriálech Slunečná, Zoo, Modrý kód nebo v show Tvoje tvář má známý hlas, přiznává, že na své kondici musí pracovat. Nedělá to ale kvůli kráse, nýbrž ze zdravotních důvodů. Rok po porodu už by bylo asi trapné, když bych se na to, jak vypadám, úplně vykašlala. Ono by to ale asi ani nešlo, protože jsem během toho roku chystala turné, zkoušela muzikál a u toho pořád tančila. A navíc jsou moje děti docela hyperaktivní. V pohybu jsem tedy hodně,“ cituje herečku server Kafe.

Přesto se svěřila do rukou profesionálů. „Je pravda, že jsem navštívila kondičního trenéra, ale abych k němu chodila pravidelně, na to bohužel není čas, a tak mi poradil cviky na střed těla, které mohu cvičit sama. Dost často ale na cvičení není energie, ale ani chuť. Jak asi potvrdí každá maminka, když už mám volných deset minut, mám spoustu jiných věcí, které bych chtěla dělat, než je zrovna cvičení,“ svěřila se Burešová.

Po jídle vypadá jako v pátém měsíci

Herečka má šestiletého syna Nathaniela Adama Salvatoreho s bývalým partnerem Michaelem Krásným a skoro ročního Tristana Williama, jehož otcem je Forejt. Po porodu se potýká právě s rozestupem břišních svalů, což ji motivuje k tomu, aby pravidelně cvičila. „Musím se tomu ale věnovat právě kvůli diastáze, kterou má hodně žen po porodu. Bolí mě z toho záda a i do budoucna by to mohlo dělat problémy. Kolikrát to může skončit dokonce operací,“ vysvětlila Burešová.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Eva • Salvatore • Burešová (@evabureshsalvatore)

Původně o diastáze neměla ani tušení. „U prvního syna jsem vůbec nevěděla, že je to můj problém, až když mě na to jedna paní upozornila, zjistila jsem, že se mě to týká,“ vysvětlila Burešová. Začala si všímat toho, že její břicho po jídle není pevné a ploché. „Je asi pět minut za den z celkových 24 hodin, kdy se kouknu do zrcadla a řeknu si: Hele, dobrý je to. Pak se zase najím a bříško se mi kvůli diastáze nafoukne na pátý měsíc těhotenství a veškerý wow pohled je pryč,“ uvedla Burešová na svém instagramovém profilu.

Co říkáte na zdravotní problémy, které herečka po porodu má?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články