Brigáda ve známém supermarketu pro ni byla odstrašující: „Kdybyste viděli, co ve skutečnosti jíte, už byste tam nikdy nenakoupili,“ říká Aneta

Brigádnice pracující v Penny marketu chce prostřednictvím svého e-mailu varovat ostatní před zde prodávanými zkaženými potravinami.

Kuřecí maso, prsní řízky i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Práce v supermarketech a obchodech s potravinami by jistě mnoha spotřebitelům otevřela oči. To dokazují také slova čtenářky Anety V., která se po své brigádě v jednom z oblíbených obchodních řetězců rozhodla podělit o hrozné zážitky, jež zde zažila. Ráda by tak varovala zákazníky, aby si dávali pozor na to, co nakupují. Ne vždy totiž může být zboží takové, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Musela omývat a prodávat páchnoucí maso

Slečna Aneta začala v loňském roce studovat vysokou školu. Aby si vydělala na studia a ubytování, byla nucena najít si brigádu. Jako nejlepší a nejjednodušší se jevila práce v Penny marketu. Měla pracovat jako pokladní, ale nakonec jí přidělili jiné místo. „Když mi řekli, že budu za pultem se salámy, sýry a masem, nadšená jsem nebyla. Peníze jsem ale potřebovala, tak mi nezbývalo než souhlasit,“ vzpomíná v e-mailu zaslaném do redakce slečna Aneta.

Zaučovala ji starší a zkušenější kolegyně. Z toho, co jí hned první den ukázala, se jí dělalo zle a nemohla tomu uvěřit. „Měla jsem omývat kuřecí maso, které ale divně páchlo. Spolupracovnice mi řekla, že je to už pár dní staré, ale že se to i tak prodá,“ popisuje čtenářka. Dělala tedy to, co jí řekli, a raději se o nic jiného nestarala. Když však druhý den krájela sýry, rozhodla se, že bude muset časem s pravdou ven.

Varuje před tím, že zboží nemusí být vždy čerstvé

„Musela jsem odkrajovat plíseň ze sýru, abych zbylý kus mohla nakrájet na plátky a prodávat zákazníkům, i když se mi to příčilo,“ svěřuje se dále v e-mailu slečna Aneta. Svým vyjádřením chtěla dosáhnout toho, aby lidé věděli, že prodávané potraviny ve skutečnosti nejsou tak čerstvé, jak se tváří. A to dokazují i výsledky Testu Deníku, jež na webu PlzeňkyDeník informují o tom, že testeři ve všech navštívených obchodech našli v regálech prošlé zboží.

Díky slečně Anetě si nyní jistě budeme dávat pozor na to, zda kupujeme čerstvé zboží. Pro člověka totiž může být velice nebezpečné pozřít jakoukoli prošlou či zkaženou potravinu. V takovém případě hrozí zažívací potíže či přímo otrava. Své o tom ví žena, jež si v Lidlu koupila hovězí maso, ze kterého jí bylo špatně, a o jejímž příběhu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co říkáte na varování slečny Anety?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články