Videa zachycující loučení rodičů s dětmi na hranicích Ukrajiny až děsivě připomínají události 2. světové války

Jasný úkaz, že rodina je všechno. Jen co muž odvedl svou rodinu do bezpečí, vydal se se slzami v očích bojovat za jejich společný domov.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ve čtvrtek ruské tanky napadly Ukrajinu, proto následující den vyhlásila všeobecnou mobilizaci. Žádný muž ve věku od 18 do 60 let nesmí opustit zemi a je povinen svoji vlast bránit. Pro jednotlivé rodiny jsou to opravdu těžké chvíle. Zatímco maminky s dětmi prchají z napadeného území, otcové a dědečkové musí na místě zůstat a bojovat za svoji zemi. Loučení jsou pochopitelně plné slz a smutku.

Neví, kdy se opět setkají

Bolestné loučení s rodinami je o to těžší, že nikdo z nich neví, kdy se opět uvidí, a zda se vůbec znovu shledají. Maminky s malými dětmi u sebe mají často jen ty nejnutnější věci a snaží se co nejrychleji dostat za hranice země. Těžko říci, jestli je situace složitější pro manželky, jež musí odpovídat na dotazy svých dětí, pro děti samotné nebo pro muže, kteří musí zůstat sami na bojišti. Jde o opravdu psychicky náročnou situaci pro všechny zúčastněné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Internet je plný dojemných fotografií a videí. Jedno z nich ukazuje loučení mladého otce se svojí dcerkou, která nastupuje společně s maminkou do autobusu. Oba mají v očích slzy, otec se poté nekontrolovaně rozpláče a objímá nejen dcerku, ale také svou ženu. Nakonec obě nastoupí do autobusu a tatínek jim zvenku mává. Nikdo z nich neví, na jak dlouhou dobu budou odloučeni. Všichni mají strach z toho, co bude následovat v dalších dnech.

Videa lidé komentují

K situaci na Ukrajině pochopitelně nejsou lidé ze západního světa neteční. „Tohle vidět je srdcervoucí. Kéž je Bůh ochraňuje,“ napsala jedna z komentujících pod video. Podle ní musí Bůh ochraňovat všechny lidi uvězněné v této válce. Navíc vyzvala k okamžitému ukončení násilí. „Pane, to je tak smutné,“ dodala další žena s tím, že ji plačící otec opravdu zdrtil. Prosí jej o statečnost, aby viděl svou holčičku vyrůstat.

Vlna solidarity je vidět všude, lidé organizují nejrůznější sbírky, a to nejen finanční. Na určená místa nosí drogerii, oblečení pro malé děti i ženy nebo třeba jídlo. Pro nejmenší nosí samozřejmě také hračky. Dále jsou často poskytovány deky, povlečení a další potřebné věci. Kdo má možnost, dobrovolně nabízí prostor k ubytování uprchlíků ze země zasažené válkou. Snaží se jim velmi těžkou situaci alespoň co nejvíce ulehčit v materiální rovině.

Jak jste pomohli uprchlíkům vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla