Z obyčejné bolesti žeber a zad se vyklubalo těhotenství a probíhající porod. Na svět přišla zdravá holčička

Na pohotovosti, kam se žena kvůli nesnesitelné bolesti vydala hledat pomoc, dostala jen utišující prášky a poslali jí domů. Za několik hodin se tam ale vrátila.

i Zdroj obrázku: Depositphotos
                   

Kvůli nesnesitelným bolestem zad a žeber žena skončila na pohotovosti. Lékaři jí předepsali léky na uklidnění a poslali jí domů. Jenže její zdravotní problémy neustupovaly.  Když se do nemocnice po několika hodinách vrátila, podstoupila další vyšetření a zažila obrovský šok. Přestože menstruovala, nezvětšilo se jí břicho, netrpěla ranními nevolnostmi a při každém sexu s partnerem používala kondom, se ukázalo, že je těhotná a začíná rodit.

Napoprvé ji z pohotovosti poslali domů

Že je těhotná neměla čtyřiadvacetiletá Ceira Sutherlandová ze skotského města Thurso ani tušení. Lékaři ji navíc v minulosti upozornili, že kvůli jejímu syndromu polycystických vaječníků to bude problém. Když ji začala bolet záda, trochu se vyděsila. V práci musím tahat velké zásilky a nikdy předtím mě netrápily. Tentokrát mě ale záda bolela tak, že jsem si musela jít sednout a dát si na ně horký obklad. Skončila jsem směnu a šla k partnerovi domů. Bylo mi opravdu špatně,“ cituje Ceiru britský Mirror.

Myslela si, že když si odpočine, potíže zmizí. Podařilo se jí usnout. Když se v noci probudila, cítila ochromující bolest už i v žebrech. „Pomyslela jsem si, že něco není v pořádku a jeli jsme na pohotovost. Dali mi léky na bolest a poslali mě domů,“ vzpomíná žena. Po třech hodinách ale byla zpátky v nemocnici. Léky nezabraly a bolest se už nedala vydržet. Lékaři se domnívali, že by to mohly způsobovat problémy se žlučníkem.

Testy prokázaly, že je těhotná

Další vyšetření a test moči prokázal, že je těhotná. Nepřikládala tomu ale velký význam. „Říkala jsem jim, že to není možné. Myslela jsem si, že to může být falešně pozitivní kvůli mému syndromu polycystických vaječníků. Mnohem víc, než výsledek testu, mě znepokojovaly bolesti, které jsem měla,“ uvedla Ceira. Zdravotníci jí proto udělali ještě další testy, ale se stejným výsledkem. Vzhledem k tomu, že nedávno menstruovala, měli za to, že je maximálně ve 20. týdnu těhotenství.

Zveřejnil(a) Ceira Sutherland dne Středa 22. února 2023

Že by mohlo jít o začátek porodu nepřipadalo v úvahu. „Když se na to teď dívám zpětně, je jasné, že to byly kontrakce, protože to byla intenzivní bolest, která střílela každých pět minut. Lékaři nemohli pochopit, proč mám takové bolesti. Říkali, že to byla určitě cysta. Dostávala jsem sice léky proti bolesti, ale ani ty mi ji nezmírňovaly,“ řekla Ceira serveru DailyMail. Druhý den však zažila obrovské překvapení. Podobně, jako žena, o níž jsme psali na DámskémDeníku, která nenadále porodila v letadle.

Sestra si všimla hlavičky dítěte

Sestra přišla Ceiře odebrat vzorek na další testování, ale vtom všimla si hlavičky dítěte. „Uslyšela jsem, že říká oh. Zeptala jsme se, zda je to špatné oh a ona mi odpověděla, je tam hlavička, rodíte. Pak to byl šílený spěch. Odvezli mě na porodní sál, byla tam spousta doktorů. Myslela jsem si, že miminko bude malinké a možná nepřežije. Když jsem porodila, řekli mi, že to zjevně není dvacetitýdenní dítě,“ vypráví zaskočená novopečená matka.

Ceira porodila zdravou donošenou holčičku, kterou pojmenovala Amelie, přesně před rokem. Strachovala se o její zdraví, protože během těhotenství si dopřávala alkohol. Neměla jsem tušení, že jsem těhotná. Nepozorovala jsem na sobě ani žádné náznaky. Hodně jsem se opila asi měsíc před porodem. Cítím velkou vinu,“ zpytuje svědomí matka s tím, že podle lékařů její dnes už skoro roční dcera naštěstí žádné potíže nemá.

Co říkáte na to, že žena o těhotenství nevěděla?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články