Bezdomovec se stal hrdinou: Rozběhl se za kočárkem, který se řítil přímo do rušné silnice, aby ho zastavil

Statečný bezdomovec neváhal ani vteřinu a snažil se zachytit ujíždějící kočárek s miminkem. Nebýt jeho odvahy, vjel by do frekventované silnice.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí se na bezdomovce dívá skrz prsty. Vidí je pouze jako špinavé lidi, které nezajímá nic jiného než posedávat na lavičkách, konzumovat alkohol a žebrat. Je pravda, že část z nich opravdu taková je, ale někteří se ocitli na ulici ne vlastní vinou nebo zcela nečekaně a nechtěně. Všichni by si měli uvědomit, že bezdomovci jsou také lidé, z nichž se část snaží dostat zpět ze dna a začít nový život. A právě v takové situaci byl i muž, který se díky okamžité reakci stal hrdinou.

Náhle se muž ocitl na ulici bez domova

Ron Nessnam, bývalý řidič kamionu, žil v Kalifornii obyčejný život se svou partnerkou. Byli velmi šťastní a užívali si každou společnou chvíli. Bohužel jeho přítelkyně zemřela a on se náhle ocitl sám, velmi truchlil a přišel o veškeré své peníze a ocitl se na ulici. Po několika letech se rozhodl, že se opět musí odlepit ode dna a začít nový život. S tím mu pomáhala jeho sestra, ke které se dočasně nastěhoval. Pak si začal shánět práci.

Po pohovoru na místo pomocné práce v kuchyni si sedl na lavičku a přemýšlel o svém životě. Najednou si všiml, že velmi silný vítr srazil poblíž něj ženu a kočárek, který vezla, se sám rozjel k blízké rychlostní silnici. Starší dáma, prateta miminka, jak se později dozvěděl, se pokusila ze země vstát a udržet rovnováhu, ale místo toho uklouzla a znovu upadla. Vteřiny rozhodly, že se muž stal známým po celé zemi.

Naštěstí byl ve správnou chvíli na správném místě

Ron totiž okamžitě vystřelil z lavičky a rozběhl se k nekontrolovatelně rozjetému dětskému kočárku. Ten zachytil právě ve chvíli, kdy byl na kraji frekventované silnice. Jak sám později uvedl, neměl ani čas o tom přemýšlet, jen rychle reagoval na danou situaci. Jelikož má sám synovce a neteře, představil si, jaké hrozné neštěstí by se stalo, kdyby kočárek vjel pod kola rozjetých aut.

„Nemohl bych se sebou žít, kdybych nic neudělal. Jsem rád, že jsem byl ve správný čas na správném místě,“ vysvětlil Ron. Jak se ukázalo, odvážný bezdomovec nejenže zachránil dítě svým hrdinským činem, ale dostal i práci, o niž se ucházel. Byl to tedy pro něj velmi šťastný a emotivní den. Nyní může tento slavný hrdina začít nový a jistě lepší život, jak si přál.

Jak byste v dané situaci reagovali vy?

Zdroj: KTLA5
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články