Rodina se třemi malými chlapci se zastavila na snídani v hotelu a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohlo něco stát. Jenže události pak nabraly rychlý a děsivý spád.
Rodiče malých dětí musí být neustále ve střehu. Stačí totiž chvilka nepozornosti a může dojít k tragédii. Vyprávět by o tom mohli rodiče dvouletého chlapce, který se jim ztratil z dohledu v hotelu, kam si rodina vyrazila na snídani. Původně pohodové dopoledne se rychle změnilo v horor. Dítěti se podařilo dostat se do výtahu a vyjet do šestého patra. Tam si to namířilo přímo na střešní terasu. Svědci pak už jen viděli, jak z ní spadlo.
Chlapeček se zřítil ze šestého patra
Děsivý incident se odehrál v hotelu Strand v irském Limericku, kam si rodina se třemi malými chlapci vyrazila na snídani. Dvouletý Neil Shanahan využil nepozornosti zaneprázdněných rodičů, nastoupil do výtahu a dostal se až na střechu v šestém patře. Neohrabané batole se z ní vzápětí zřítilo přímo na beton před hotelem. „Bylo to strašné,“ cituje svědka dramatické události Haydena Dillona web DailyMail.
Podle něj se chlapec na chvíli zachytil o písmena na budově hotelu, ale neudržel se. „Dítě viselo na písmenech Strand a nemohlo se udržet. Pak se zřítilo asi z dvaceti metrů. Pořád to mám před očima,“ dodal svědek. Na místo tragédie rychle přijela záchranná služba, která zraněného Neila převezla do nemocnice Temple Street. Na jednotce intenzivní péče byl dlouhých 70 hodin v kritickém stavu.
Batole se zázračně uzdravilo
V nemocnici strávil zraněný chlapec pět týdnů a většinu doby měl celé tělo v sádře. Nakonec se ale zotavil a mohl být propuštěn do péče rodičů. Ti jsou přesvědčeni, že jejich chlapec je zázračný. Přežil bez větších následků nebezpečnou nehodu, která mohla být fatální. „Nikdy bych se s tím nevyrovnala, kdybychom o něj přišli,“ řekla jeho matka Martina Shanahanová serveru IrishIndependent. „Jsem tak šťastná, že mám svého syna doma. Je to můj život,“ dodala.
Rekonvalescence malého Neila probíhá úspěšně a už si doma hraje se svými dvěma bratry Billym a Mairtinem. Jeho rodiče už se také pomalu vzpamatovávají z emocionální horské dráhy uplynulých týdnů. Jsou vděční zdravotní sestře, která byla v hotelu na dovolené, když k děsivé události došlo. Než přijela sanitka, batole oživovala. „Bylo úžasné, že tam v tu chvíli byla. Jsem jí za to moc vděčná. Je to můj anděl. Věříme, že ho zachránila,“ dodala matka chlapce.