Video: Plešaté batole Matýsek se vzhlédlo v obávaném katovi talentové soutěže. „Tatínku,“ vyhrklo na Jara Slávika

Zvláštní břichomluvecké vystoupení v talentové soutěži začalo rozpačitými pohledy poroty. Pak se ale situace radikálně změnila, když se objevil přidrzlý a velmi zvídaný maňásek.

                   

V talentových soutěžích je k vidění pestrá škála nejrůznějších čísel. Když se ale před porotce jednoho z uplynulých ročníků soutěže Česko Slovensko má talent postavil padesátník s dětskou sedačkou v ruce, bylo jasné, že půjde o neobvyklé vystoupení. Zdeněk Polach se živí bavením publika na celém světě prakticky celý život. Už v osmdesátých letech byl sólistou v proslulém pařížském Moulin Rouge. Tentokrát měl s sebou ale pomocníka.

V dětské sedačce batole nechtělo spát

Od chvíle, kdy přišel na podium, bylo zřejmé, že něco bude jinak. Soutěžící nesl dětskou sedačku a pohledy porotců se zdály být velmi rozpačité. „Dobrý večer. Jsem rád, že tady mohu být s vámi. Omlouvám se, ale má to háček. Zapomněl jsem úplně na vystoupení a slíbil jsem kamarádovi, že mu pohlídám Matýska,“ řekl břichomluvec s tím, že si sedačku jen v tichosti odloží, aby batole nevzbudil, a začne.

Jenže v tu chvíli se ze sedačky ozval pláč. Zvídavý maňásek nechtěl spát a projevil zájem o dění v sále. „Tady je to ale krásný,“ vyhrklo roztomilé batole s velkou hlavou, jehož vzhled zjevně pobavil porotu. To byl ale jen začátek. Když břichomluvec svého maňáska usadil, aby si všechno mohl v klidu prohlédnout, začala neuvěřitelná slovní přestřelka.

Do zrcadla se Matýsek nedíval

Maňásek nevěřícně zíral do prostoru, kde seděla porota. Když se ho břichomluvec zeptal, co ho zaujalo, odpovědělo, že zrcadlo. Jenže tam žádné nebylo. Matýsek se vzhlédl v porotci Jaro Slávikovi. To není zrcadlo, to je porotce,“ vysvětlil svému svěřenci břichomluvec a významně ho pohladil po jeho plešaté hlavičce. Slávikovu pleš pak pohladila kolegyně z poroty Marta Jandová. Následoval výbuch smíchu.

Jaro Slávik iZdroj fotografie: Nextfoto

Matýsek se ale nedal odbýt. Když pochopil, že to není odraz v zrcadle, najednou vykřikl na Slávika: „Tatínku.“ Jisté zklamání u maňáska způsobila informace, že to není ani tatínek. Svou pozornost pak přesunul na ostatní porotce. Pochválil vzhled zpěvačky Jandové i herečky Diany Morové, a když došlo na Jakuba Prachaře, ostrovtip Matýska se vrátil. „Neznám,“ konstatoval suše. Nepomohlo ani vysvětlování, maňásek si trval na svém. Salvy smíchu neustávaly.

Komické duo dostalo pozvánku do finále

Závěr komického břichomluveckého čísla byl stylový. Matýsek chtěl pohádku, aby lépe usnul, což se neobešlo bez spousty legračních narážek. Když vystoupení skončilo, porota nešetřila pochvalami. „Takhle dobré zábavné číslo je tady poprvé, kdybych mohl, dal bych vám zlatý buzzer,“ řekl duu Prachař, který však pozvánku do finále už udělil. „Šest let jsme na vás čekali. Je to profesionálně zmáknuté a aktuální,“ dodal Slávik. Hnaný skandováním publika, aby dvojici dal zlatý buzzer, to nakonec udělal.

Co říkáte na vystoupení Zdeňka Polacha a Matýska?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články