Barvení velikonočních vajec lakem na nehty

Velikonoce jsou svátky, které jsou kromě jiného spojeny také s barvením vajíček. Pokud vás nudí klasické metody a hledáte něco nového a originálního, zkuste zajímavý postup a vaše kraslice bude každý obdivovat.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Velikonoce jsou sice křesťanské svátky (Ježíš vstal z mrtvých), nicméně je slaví i nevěřící. Jsou to svátky jara, na které se těší u nás zejména chlapci. Nicméně kreativní dívky se letos mohou také těšit! Přinášíme celkem tři techniky, s jejichž pomocí docílíte nádherného zabarvení vajec:

  • použití laku na nehty,
  • guma položená na vejci, která má pěkný design,
  • metoda papírových ubrousků.

Vyberte si sami, kterou techniku letos vyzkoušíte!

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Barvení vajec k Velikonocům patří

Lak na nehty

Nachystejte si misku s vodou. Vyberte si laky na nehty – je vhodné mít minimálně dvě různé barvy laků, které se k sobě barevně hodí. Tak například modrý a oranžový. Nejprve do vody vlijte jednu barvu – lijte ji cik cak, abyste docílili zajímavého efektu.

Stejným způsobem přes první lak nalijte i druhou barvu. Všimněte si, že lak zůstává plavat na povrchu kapaliny. Můžete ho trochu promíchat – ale opravdu jen zlehka. Do této směsi ponořte vejce. Když je vytáhnete, získáte neobvyklé tvary!

iLak na nehty

Guma na vejce

Jedná se o gumičku na vlasy nebo tlustší gumu, kterou používáme například k utěsnění víček sklenic. K této metodě budeme potřebovat i klasické barvy na vejce. Na čistá vejce namotejte gumu tak, aby dělala pokud možno zajímavý design.

Poté vajíčko ponořte do vody s barvou (připravené dle nápisu na obalu). Ponechte po stanovený čas v barvě, poté opatrně vylovte. Po zaschnutí barvy gumičku odstraňte. Výsledkem bude zajímavý vzor na vajíčku.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Zkuste netradiční metody

Papírové ubrousky

Vyberte si papírové ubrousky se zajímavými tvary – je vhodné použít jarní barvy a drobné motivy, které se vejdou na vejce. Poté ubrousek nastříhejte na čtverce dostatečně velké, aby se do nich dalo zabalit vejce. Vejce skutečně zabalte do ubrousku a potřete tukem (olejem, rozpuštěným máslem).

Ten způsobí to, že se ubrousek nalepí na vejce a zanechám mu svůj jedinečný design. Přebytečné množství ubrousku ustřihněte. Uhlaďte a nechte vyschnout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články