Iveta Bartošová (†48) před svou smrtí pronesla větu, ze které mrazí. Její fotograf si ji dodnes přehrává v hlavě

Den před tím, než se zpěvačka rozhodla ukončit svůj život na železniční trati v Uhříněvsi, se s dlouholetým kamarádem a fotografem setkala. Podle něj byla v pohodě.

Zpěvačka Iveta Bartošová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Dvorní fotograf zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové (†48) ani po deseti letech, které letos uplynuly od její smrti, nedokáže dost dobře pochopit, co se tehdy vlastně stalo. Den před děsivou tragédií se Miloš Schmiedberger sešel se zpěvačkou, s níž ho pojilo mnohaleté přátelství, kvůli společné práci. Nic nenasvědčovalo tomu, že by si chtěla sáhnout na život. Nafotili prý nádherné a optimistické série snímků.

Bydlela v domě, kde má fotograf ateliér

Když je seznámil hudebník Ladislav Štaidl, byla Bartošová už zlatou slavicí a její desky se prodávaly jako na běžícím pásu. S fotografem pak byla v úzkém kontaktu i proto, že bydlela ve stejném domě v Apolinářské ulici v Praze, kde on měl ateliér. „Když něco chtěla, seběhla dolů, otevřela si dveře ateliéru, protože od něj měla klíče, a začala na mě pištět: Milo, prosím tě, co budeme dneska dělat?“ cituje vzpomínky Schmiedbergera Deník.

Zpěvačka Iveta Bartošová

Už to bude 9 let, co odešla Iveta Bartošová. S láskou měla trápení celý život, Pomeje a Štaidl byli posledním hřebíčkem do rakve

Podle něj byla Bartošová prototypem modelky. Byla prý nejen krásná, ale i příjemná a slušná. Coby dvorní fotograf a později i producent trávil se zpěvačkou v jistých obdobích její bohaté kariéry pořádnou porci času. „Byla velmi krásná a bylo úplně jedno, jestli má dlouhé nebo krátké vlasy, jestli ráno vstane nebo jestli skočí do bazénu,“ popsal, čím ho okouzlila, serveru TN.

Dohodli se, že si zavolají příští týden

Kamarádili a spolupracovali spolu, když byla Bartošová na vrcholu své slávy, ale i v temných časech, kdy její kariéra kvůli psychickým problémům a závislostem uvadala. Podle fotografa k sobě měli blízko. Vytvářela okolo sebe takovou atmosféru úcty a pohody. Já jsem s ní byl některé měsíce od rána do večera, prakticky každý den. Poznal jsem, že byla velmi slušná, milá a příjemná,“ zavzpomínal Schmiedberger. Nablízku si byli i na sklonku zpěvaččina života.

Fotograf Miloš Schmiedberger se svojí knihou o Ivetě Bartošové iZdroj fotografie: Nextfoto

Den před tím, než se 29. dubna 2014 Bartošová vydala ukončit svůj život na koleje železniční tratě v Uhříněvsi, se spolu dokonce setkali. „Udělali jsme fotky. Nádherné, krásné, takové optimistické. Řekli jsme si, že si zavoláme příští týden. Odjela a byla naprosto v pohodě. To bylo naposledy, kdy jsem ji viděl,“ svěřil se fotograf serveru. Když si druhý den pustil televizi, nemohl uvěřit tomu, že opustila tento svět. „To jsou takové neuvěřitelné zvraty, že já to dodneška nepochopil,“ dodal Schmiedberger.

Co si myslíte o tragickém příběhu zpěvačky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články