Vnučka se svěřila babičce se svými problémy i s myšlenkami na sebevraždu. Ta jí řekla něco, co by si měl každý zapamatovat

Babička své vnučce zachránila život. Dala jí totiž velmi moudrou radu a donutila ji zamyslet se nad tím, kdo vlastně je a jak se zachová.

babička i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Problémy řeší každý člověk jinak. Někteří se jimi nezabývají a odsunou je hluboko, aby na ně zapomněli. Jiní se k nim postaví čelem a aktivně je řeší. Ale bohužel jsou i takoví, co si jsou schopní ze zoufalství sáhnout na život. Čtenářka Kateřina se rozhodla podělit o svůj příběh, aby inspirovala ostatní, kteří se nachází ve stejné nebo podobné situaci jako kdysi ona. Jen díky radě své babičky je dnes živá a šťastná.

Kvůli manželově nevěře si málem vzala život

Paní Kateřina P. dle svých slov dlouho váhala, zda se má někomu se svým příběhem svěřit. Uvědomila si však, že možná díky tomu zachrání několik životů. Podobně jako si ten svůj sama zachovala díky babičce. Té velmi věřila, měla ji moc ráda. Proto když měla trápení, chodila se k ní vypovídat a ve většině případů žádala o radu. Stará žena jí vždy pomohla a povzbudila ji. Nakonec jí i zachránila život.

„Když jsem se dozvěděla, že mě manžel podvádí s několika ženami, zhroutil se mi svět,“ popisuje v dopise těžké chvíle paní Kateřina P. Místo toho, aby se jí omluvil, ještě ji zesměšňoval a svaloval veškerou vinu na ni. Jasně jí řekl, že buď to bude snášet, nebo jí zničí život, sebere děti a udělá z ní chudinku. Paní Kateřina byla zoufalá a pomýšlela na nejhorší, že si vezme život, aby tak zachránila aspoň své dva syny. Naštěstí se ale předtím šla se svým trápením svěřit babičce. Na její radu nikdy nezapomene.

Na babiččinu radu nikdy nezapomene

„Babička si mě vyslechla, pohladila mě po tváři a mlčky přistoupila ke sporáku,“ popisuje reakci staré ženy paní Kateřina P. Naplnila tři hrnce vodou a čekala, až začne vřít. Do první nádoby dala mrkev, do druhé vajíčko a do třetí zrnka kávy. Poté vše nechala vařit 20 minut, potraviny vytáhla a postavila je před svou vnučku. Zeptala se jí, co vidí. Ona odpověděla, že mrkev, vajíčko a kávu. Poté jí babička řekla, aby je zkusila. Ona tak učinila. „Mrkev byla měkká, vajíčko křehké, ale uvnitř tvrdé. Káva stejná jako před uvařením. Jen voda se zabarvila a získala lahodnou chuť,“ vzpomíná na své pocity žena.

Dále babička řekla, že se tyto 3 věci ocitly ve stejných podmínkách, ovšem úplně jinak reagovaly. Poté se vnučky zeptala: „Co jsi ty? Jsi mrkev? Tedy zprvu tvrdá a odolná, avšak při problémech změkneš a ztratíš svou sílu? Nebo jsi jako vajíčko, tedy nejprve křehké, ale pod tlakem ztvrdneš a tvé srdce zkamení? Anebo se cítíš spíše jako kávové zrno, které nezmění sebe, ale okolí a situaci kolem sebe? Každá špatná věc tě něco naučí a posune dále, je tedy jen na tobě, jak se zachováš.“

Paní Kateřina nad její otázkou dlouho přemýšlela, ale nakonec se rozhodla. Sebrala veškerou odvahu, svému manželovi se postavila a i s dětmi od něj odešla. Nyní žije spokojeným životem, má nového přítele a své již zesnulé babičce nepřestane být nikdy vděčná. Její rada jí zachránila život. Staří lidé jsou opravdu moudří, což dokazuje také třiaosmdesátiletá žena, která své rodině zanechala důležitý dopis, o jehož obsahu jsme již na Dámském Deníku psali.

Co říkáte na babiččinu radu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články