Babička zkasírovala svou rodinu za štědrovečerní večeři. Po dospělých chtěla 300 Kč, za děti od 75 do 140 korun

Celá rodina se už těšila na svátky strávené se svou milovanou babičkou, když náhle přišel dopis s podivným požadavkem. Babička od nich očekává poplatek za večeři.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vánoce jsou příjemným obdobím, které by mělo být také časem klidu a rodinné pohody. Čtenářka Karolína nám zaslala příběh, který se stal při štědrovečerní večeři s její babičkou. Rozhodla se od všech svých blízkých inkasovat poplatek za účast na této hostině. Měla k tomu však zásadní důvod.

Rodině přišla netradiční pozvánka

Karolínina babička přišla letos se skvělým, téměř inovativním nápadem. Tolik nadšení z něho však nebyli její rodinní příbuzní. Dne 1. prosince matce Karolíny i jejím čtyřem sourozencům přišla pozvánka na tradiční rodinnou štědrovečerní hostinu. Nic jiného také nikdo neočekával, a tak pozvánce nevěnovali příliš pozornosti. Karolína, nejstarší vnučka, si však všimla neobvyklé připsané poznámky.

Babička skutečně nežertovala

Po přečtení drobné poznámky na konci dopisu se rodinní členové nestačili divit. Jejich 63letá babička ledabyle zmínila fakt, že očekává za každého člena poplatek. Povinnost zaplatit měla podle ní i ta nejmladší vnoučata. Rodiče Karolíny se domnívali, že se jedná pouze o humorný dodatek a babička si z nich střílí, ale v následujícím telefonátu je ubezpečila, že své tvrzení myslí naprosto a smrtelně vážně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Každý bez výjimky zaplatil

Při příjezdu k domu babičky se všichni rodinní příslušníci dohadovali o tom, co to má celé znamenat. Babička opravdu začala vybírat peníze do připravené pokladničky a nikdo z 12 členů rodiny neskryl překvapení, když i 3letý vnuk musel zaplatit adekvátní částku. Babička si vyžádala od svých dospělých dětí za vánoční večeři zhruba 300 korun, v závislosti na jejich finanční situaci. Starší vnoučata platila 140 korun, tříleté pak 75.

Ovdovělá babička neměla na výběr

Babička Karolíny se nakonec rodině rozhodla vše vysvětlit. Před večeří strávila mnoho hodin hledáním nejlevnějších potravin v obchodech, jelikož na ni tvrdě dolehlo celosvětové zdražování potravin. Vše ještě umocnila smrt jejího manžela. V ten moment se opravdu začala bát, že se dostane do finančních potíží.

Na kritiku nebyla zvědavá

„Jako mnoho maminek a babiček, které vždy připravují štědrovečerní večeři, jsem neunesla náklady na nákup všech dárků a zaplacení celého jídla,” přiznala poté rodině Karolíny u večeře. Dále dodala, že ty, kterým to připadalo nezdvořilé, zkrátka nemůže na hostinu příště pozvat. Třiašedesátileté paní nevadila kritika ostatních. Je to dle ní férový přístup a má v současnosti smysl.

Co si o přístupu této babičky myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články