Drama v autobuse: Důchodkyně se opřela do maminky 2 dětí kvůli kočárku. Prý je bezohledná

Cestovat autobusem s mrnětem v kočárku není legrace. Přestože ve vozech pro ně jsou vyhrazená místa, občas se stane, že matky mají problém, aby tam kočárky vtěsnaly.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Cestování veřejnou dopravou je pro matky s dětmi v kočárcích nebo pro handicapované a seniory celkem náročné. Zejména v ranní a odpolední špičce, kdy jsou autobusy nacpané k prasknutí. Cestující se nekomfortně tísní v uzavřeném prostoru a nervy začínají pracovat. Jakýkoli náznak problému se pak snadno může zvrtnout v nepříjemný incident. Přesně to se stalo ženě, která se vracela se dvěma malými dětmi z nákupu domů autobusem.

Další kočárek v autobusu vyvolal hádku

Matka dvouletého syna, kterého vozí v kočárku, a šestileté dcery měla těžký nákup, takže se domů nechtěla vracet pešky. Když na zastávku dorazil autobus, nastoupila. Jeden kočárek už tam byl, takže ten svůj bez problémů postavila na protější stranu vozu vedle sedadel určených pro postižené cestující. Byly volné, takže na jedno z nich žena posadila svoji malou dceru a na druhé usedla sama. Cesta probíhala normálně. Ale pak se vše zvrtlo.

V okamžiku, kdy na jedné z dalších zastávek do autobusu nastoupila jiná žena s kočárkem, došlo ke slovní přestřelce. „O pár zastávek dál nastoupila paní s velkým kočárkem, který se v žádném případě nevešel do protějšího prostoru. Takže se s ním snažila vmáčknout vedle toho mého. Ani mi nedala šanci, abych svůj kočárek posunula,“ vypráví matka dvou dětí. V tu chvíli ji napomenula důchodkyně, která počínání žen s kočárky bedlivě sledovala, a upozornila ji, že zabírá hodně místa.

Seniorka jí řekla, že by se měla stydět

Rozčílená seniorka se do matky dvou dětí prý pustila celkem nevybíravě. Řekla jí, že dokud s kočárkem neuhne, tak druhá žena tam ten svůj asi těžko dostane. „Jste bezohledná, měla jste si posunout kočárek, aby se na to místo mohla dostat, a odsunout svou dceru z toho zatraceného sedadla, aby si ta žena mohla sednout,“ cituje důchodkyni Mirror. Matku dvou dětí slovní útok hodně překvapil. Měla slzy na krajíčku.

znaky na dveřích autobusu iZdroj fotografie: Depositphotos

Důchodkyně ale ještě pokračovala. „Řekla mi, že bych se prý měla stydět,“ vypráví zaskočená matka dvou dětí, která se nakonec odhodlala k reakci. „Už jsem se neovládla a řekla jsem jí, že by se měla starat o sebe. Ale ona na mě hulákala, ještě když vystupovala z autobusu. Nebudu lhát, měla jsem chuť se rozbrečet, protože toho mám teď hodně a tohle mě opravdu vytočilo,“ dodala matka s tím, že neměla problém uhnout s kočárkem, aby se tam ten druhý vešel. Všechno se prý ale seběhlo moc rychle.

Co si myslíte o reakci seniorky?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články