Zaříkávač psů prozradil pět fíglů na výchovu jakéhokoliv plemene psa, které by měl znát každý správný pejskař

Pokud jste milovníkem psů, tak byste pro svého čtyřnohého miláčka určitě udělali cokoliv, jen aby byl spokojený. S těmito tipy vám to půjde jako po másle.

Zlatý retrívr v trávě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodiče mazlíčků moc dobře vědí, že spokojené štěně stojí za každou rozžvýkanou botu, chlupatou deku či roztrhaný polštář. Jsou tu prostě naše zlatíčka, které bychom za nic nevyměnili. V dnešní době navíc existuje spousty vychytávek, a tak jsme si dnes dovolili vám přinést pár tipů, díky kterým bude výchova zábavnější pro vás oba. Jakmile je vyzkoušíte, už to nebudete dělat jinak.

Rozpoznejte blechy zavčasu

Máte podezření, že váš pes dostal blechy, ale nechcete zbytečně plašit u veterináře? Máme pro vás tip, jak své domněnky potvrdit či vyvrátit. Vezměte si čistý bílý ručník nebo prostěradlo a umístěte jej pod psa. Následně mu začněte vyčesávat srst tak, aby z něj vše padalo na bílou plochu. Jestliže má blechy, poznáte to díky bílé barvě hned.

iZdroj fotografie: Unsplash

Psí krmivo vždy čerstvé a chutné

Nakupujete granule ve velkých pytlích? Tak to určitě víte, že dlouho otevřené granule mohou celkem jednoduše zvětrat. Nejlepší proto je si sehnat vzduchotěsné nádoby, do kterých granule hned po otevření můžete umístit. Díky tomu budou granule vždy výtečné, déle vydrží a váš mazlíček bude opět o něco šťastnější.

Čištění zubů jako pravidelná rutina

Určitě byste se nechtěli dostat do situace, kdy by byl chrup vašeho pejska ve špatném stavu. Jelikož v takovém případě byste museli začít navštěvovat psí veterinární stomatologii. To by bylo jednak nepříjemné vašemu mazlíčkovi a druhak nákladné pro vaši peněženku. Proto byste měli čištění zubů zavést jako denní rutinu. Použít můžete klidně lidský kartáček, ale pasta musí být vždy určena pro psy!

Polykání pilulek už nebude souboj

Mazlíčci umí být nároční, co se medikace týče. Nemůžeme jim vysvětlit, že když pilulku spolknou, udělá se jim lépe. Naštěstí i na tohle máme řešení. Vytvořte si geniální kapsy z mléka, arašídového másla a mouky. Suroviny smíchejte, nechte zamrazit do tvaru kapsy, pilulku do nich zabalte a pejsci se budou olizovat.

iZdroj fotografie: Pixabay

Čištění zubů už nebude problém

Již určitě chápete, že zubní hygiena je u psů důležitá. Ale co když se brání hlava nehlava? Jestli vlastníte hračku z lana, máte vyhráno. Pravidelně před každým hraním hračku mazejte zubní pastou. Ze začátku to bude možná těžké, ale časem si pejsek na chuť zvykne a čištění zubů už nebude překážkou.

Zdroj: Puppyleaks

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články