4letý chlapec měl po vypití oblíbeného nápoje namále. Začal se zběsile škrábat a dostal halucinace

Teprve čtyřletý chlapec skončil v nemocnici na JIP poté, co vypil oblíbený ledový nápoj. Málem ho to stálo život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každé dítě, které v obchodě vidí barevné a sladké pití, prosí rodiče o jeho koupi. Výrobci dětských nápojů moc dobře vědí, jaký obal vytvořit, aby zaujal co nejvíce dětí. Rodiče i prarodiče většinou svým potomkům vyhoví, protože jim chtějí udělat radost. Málokdo z nich však ví, že některé druhy nápojů mohou dětem velmi uškodit. Jako to bylo v případě čtyřletého chlapce.

Kvůli konzumaci oblíbeného nápoje málem zemřel

Čtyřletý chlapec se účastnil dětské oslavy, která byla uspořádána na bowlingu. Dobře se bavil, moc se mu tam líbilo, protože bylo všude plno dobrot. Nejvíce se mu však zalíbila barevná ledová tříšť. Tento nápoj je u dětí velmi oblíbený. Berou to jako takové kouzlo, že mohou vypít led, který nezamrzne a navíc má nádherně syté barvy. Rodiče chlapce mu dovolili tříšť vypít, ovšem kdyby tušili, co to způsobí, okamžitě by ji vyhodili do koše.

Cestou z oslavy domů se začal chlapeček chovat v autosedačce podivně. Škrábal si obličej, vypadal nepříčetně a křičel: „Ne, nechte mě být.“ Vypadalo to, že má halucinace. Poté na něj padla obrovská únava. Jeho rodiče si uvědomili, že je v nebezpečí, a tak jej okamžitě odvezli do nemocnice, kde podstoupil veškerá lékařská vyšetření. Zjistili, že mu rapidně klesl tep a hladina cukru v krvi, a to z důvodu konzumace ledové tříště.

Chlapec skončil na JIP

Tento nápoj totiž obsahuje glycerol známý také jako E422, který, jak uvádí i web Mirror, zabraňuje zmrznutí a dodává ledové tříšti rozbředlý efekt. Jeho konzumace je však pro děti mladší 4 let velice nebezpečná. Tato látka se nachází také v nemrznoucí kapalině a v e-cigaretách. Rodiče by si tedy měli dát velký pozor a tento nápoj svým dětem raději nepodávat. A v horkých dnech už vůbec ne. Ledové pití by jim totiž udělalo velmi špatně.

Chlapcův příběh byl zdokumentován a zveřejněn na YouTube. Někteří komentující kritizují rodiče za to, že svému dítěti vůbec dovolili vypít takovou břečku. Vina je však především na výrobci tohoto nápoje. Ten již kvůli tomuto incidentu zvažuje vynechání glycerolu z receptury.

Rodiče chlapce, který z důvodu požití ledové tříště skončil na JIP, varují ostatní před hrozícím nebezpečím. Stejně jako žena, jejíž dítě málem zemřelo kvůli opalovacím přípravkům a o jejímž příběhu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co si myslíte o těchto sladkých dětských nápojích?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články