Vylekaná matka varuje před opalovacími přípravky. Její 14mesíční dcerka kvůli nim málem nepřežila

Matka malé holčičky varuje ostatní rodiče před nevhodnými přípravky na ochranu proti slunci. Dermatolog také radí pár tipů, jak děti účinně ochránit před slunečním záření.

i Zdroj fotografie: S vědomím Rebecca Cannon
                   

Rodiče by pro ochranu svých dětí udělali cokoli. Zdraví a blaho dítěte je vždy nejvyšší prioritou. Opalovací krémy používají maminky na celém světě. Rebecca Cannonová neměla však s tímto výrobkem nejlepší zkušenosti. Její 14měsíční dcerka se ošklivě spálila. V dubnu 2017 byla Rebecca u své sestry a chystaly se na procházku. Byl zatažený den, matka však raději chtěla své dceři namazat obličej opalovacím krémem.

Popáleniny druhého stupně

Zapomněla doma svůj oblíbený přípravek, a tak si půjčila sestřin. Dítěti však otekl a zrudl celý obličej. V noci se to ještě zhoršilo, ráno měla malá Kyla červené puchýře. Rebecca jela s dcerou na pohotovost. Holčička měla popáleniny druhého stupně. Jako jediná z dětí byla namazána opalovacím krémem, i tak trpěla ošklivými popáleninami. Dermatologové potvrdili, že je způsobila leptavá složka obsažená v krému.

iZdroj fotografie: Piqsels

Doktor Adam Freidman vysvětluje, že Kyla trpěla kontaktní dermatitidou způsobenou dráždivou látkou. Mohl to být alkohol nebo také vitamin C. Podle lékaře existují opalovací krémy pro každý věk člověka. Rodiče by měli dbát zvýšené opatrnosti a obezřetnosti, pokud jde o používání těchto přípravků. Freidman poradil také několik tipů, jak děti účinně chránit před slunečním zářením.

Půlhodina před plaváním

Prvním z nich jsou opalovací krémy s minerální složkou. Dr. Friedman je doporučuje používat u dětí mladších čtyř až pěti let. Používejte ty s organickým oxidem zinečnatým nebo oxidem titaničitým. Opalovací krém nanášejte prvně na ruce. Rebecca si ho vymáčkla nejprve do dlaně, až poté ho aplikovala na Kylu. To pomáhá rovnoměrnému krytí. Krém nanášejte opětovně každé dvě hodiny a po koupání, děti se snadno spálí.

Nezapomínejte na aplikaci opalovacího krému po plavání nebo dalších vodních aktivitách. Přípravek nanášejte nejlépe půl hodiny před plaváním. Do plážové tašky vždy přibalte také pokrývku hlavy, klobouky a kšiltovky jsou nutností. Volte ty se širokým okrajem, sluneční brýle a světlé svršky s dlouhým rukávem. Pokud je UV index příliš vysoký, použijte celoplošné plavky nebo dlouhé tričko. Látka vytvoří účinnou bariéru.

Starší osoby ochranu podceňují

Mějte však na paměti, že mokré oblečení poměrně ztěžkne, vašemu dítěti se tedy bude hůře plavat. Pravděpodobně bude potřebovat pomoc. Nepodceňujte stín, ale určitě se vyhýbejte přímému slunci. Pokud je UV index příliš vysoký, zůstaňte raději doma. Úpal či úžeh za jedno odpoledne venku opravdu nestojí. Ochrana před sluncem je důležitá pro všechny, to se týká i starších osob, které ji nejčastěji podceňují.

iZdroj fotografie: Piqsels

Rakovina kůže je opravdu častá diagnóza a obvykle ji vyvolává kumulativní poškození kůže. Příběh Rebeccy a Kyly by měl být připomínkou pro každého rodiče. Ne všechny opalovací přípravky jsou pro vaše dítě vhodné, proto se snažte kupovat kvalitní výrobky, které odpovídají jeho věku. Můžete tím předejít trápení vašeho potomka, ale také mnohým zdravotním problémům.

Jakým způsobem se před sluncem chráníte vy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?